گلدن رتریور Golden Retriever

گلدن رتریور 

گلدن رتریور یک سگ اصیل انگلیسی است. گلدن رتریور نتیجه جفت گیری نوعی رتریور زرد با نوعی اسپانیل Light-Coated Tweed Water است. از ویژگی های جالب این سگ، شکار پرنده ها در ارتفاع های مختلف حتی در آب است. حس بویایی همه نژادهای سگ زیاد است ولی در این نژاد حس بویایی استثنایی خواهد بود. در اروپا از این نوع رتریورها برای راهنمای ناتوایان استفاده می کنند. گلدن رتریور سال هاست با نام کنل انگلیسی شناخته می گردد. سگ گلدن رتریور امروزه در آمریکا بسیار پر طرفدار است.این سگ اجتماعی بوده و به راحتی با افراد جدید آشنا می گردد و از لحاظ مواجهه با افراد جدید در مهمانی ها ؛ دغدغه ای وجود ندارد.

سگ گلدن رتریور 

سگ گلدن رتریور جثه ای کوچک تا متوسط دارد، دندان های مرتب، زیبایی لبخند این نوع سگ ها را دوچندان نموده است و باعث گردیده لبخند ملیح گلدن رتریور بسیار مشهور شود. بینی هایی سیاه رنگ در کنار چشمانی جذاب، زیبایی خیره کننده ای خواهد داشت. عضلانی بودن و پهن بودن سرشانه ها از دیگر خصوصیت های گلدن رتریور که تعادل بالا را برای این سگ به ارمغان آورده است. گوش های آویزان اولین چیزی است که در ظاهر این سگ ها قابل توجه خواهد بود. این گوش های خوابیده به این سگ ها ظاهری معصوم بخشیده و با توجه به رنگ سفید و طلایی، جذابیتی دوچندان به آنها اضافه می کند.

قیمت سگ گلدن رتریور

قیمت سگ گلدن رتریور با توجه به اندازه، قدرت، میزان سلامتی، جثه، ویژگی های ظاهری تعیین خواهد شد. وزن نر بین 27 تا 38 و وزن ماده از 25 تا 32 است. سگ گلدن رتریور نر در حالت ایستاده تا حدود 60 سانتی متر قد خواهند داشت. سگ گلدن رتریور ماده بالغ قدی در حدود 54 تا 57 سانتیمتر خواهد داشت. البته این معیارها تقریبی است و بر اساس ارقام بیان شده در مسابقات سگ بیان می گردد و زیادتر بودن یا کم بودن این اعداد نشانه مشکلی نخواهد بود. 

تغذیه گلدن رتریور

تغذیه گلدن رتریور نسبتا زیاد است. این سگ ها به پرخوری معروف هستند به همین دلیل تغذیه این حیوانات باید دقیق و متناسب با میزان تحرک آنها باشد. از مسواک زدن این سگ ها نباید غافل شد. زیرا این سگ ها مستعد بوی بد دهان هستند. به همین دلیل در هنگام پارس کردن، سریع دهان آنها را تمیز نمایید. این سگ ها در دسته بندی سگ های ورزشی قرار می گیرند و نگهداری و تغذیه آنها سخت نیست. از نظر تولید مثل معمولا تعداد توله آوری سگ گلدن رتریور بین 5 تا 10 توله است. 

بیماری های گلدن رتریور

بیماری های گلدن رتریور شامل مشکلات لگن، قلب و تنفسی است. به دلیل پرخور بودن این نوع سگ ها، بهتر است همیشه این سگ ها فعالیت بدنی داشته و اجازه چاق شدن به آنها ندهیم. حداکثر عمر این سگ ها 12 سال است. ریزش مو در این نژاد زیاد نبوده ولی هموراه در تمیز نمودن این سگ ها تلاش کنید تا دچار ریزش موی زیاد نگردد. سگ گلدن رتریور را برای شنا می توانید همراه خود ببرید و برای محافظت کودکان خود از این سگ ها استفاده کنید تا نزدیک شدن هر فرد غریبه ای را به شما اطلاع دهد.

پوشش مو سگ گلدن رتریور

از لحاظ پوشش مو سگ گلدن رتریور، موهایی با اندازه متوسط در زیر شکم، گونه، پشت ران پا و سینه وجود دارد که این موها صاف یا مواج است. این سگ در سنین مختلف ممکن است به رنگ های تیره تر یا روشن دیده شود. معمولا این پوشش مویی دو لایه و ضد آب است. در نگهداری سگ گلدن رتریور بهتر است از روغن های مناسب با موی این نوع سگ ها استفاده گردد تا ریزش مو سگ گلدن رتریور کنترل شود. مانند بسیاری از نژادهای سگ ها، حمام کردن به صورت ماهیانه برای سگ گلدن رتریور پیشنهاد می گردد زیرا بو گرفتن در بین این سگ ها صفتی شایع است.

سگ Golden Retriever با شخصیتی با وقار در زمره 10 نژاد برتر در آمریکا شناخته می گردد که می تواند از اولین انتخاب ها برای هرکسی به شمار رود. اطلاعات بیشتر درباره توله های سگ گلدن رتریور را می توانید از مشاورین پرورش سگ مجموعه دهکده حیوانات جویا شوید. این متخصصین در ساعات اداری هفته می توانند به دغدغه شما درباره خرید و فروش سگ گلدن رتریور پاسخ دهند.علاوه بر آن امکان بازدید حضوری ازتوله های نژادهای مختلف مانند توله رتریور فراهم شده است. فقط کافی است روز قبل از مراجعه با شماره های درج شده در پایین سایت تماس گرفته و هماهنگ نمایید.

گلدن رتریور طلایی - Gr100
سگ گلدن رتریور طلایی بسیار باهوش بوده و از نژادهای سگ محبوب است. این سگ جزو سگ های ورزشی است و در...
تماس بگیرید

گلدن رتریور اصیل - Gr102
گلدن رتریور اصیل سگی بسیار خوش اخلاق بوده و مهربان و آرام است. رفتار خوب این سگ با اطرافیان و صاحب...
تماس بگیرید

توله گلدن رتریور کرمی رنگ - GR51
توله گلدن رتریور کرمی پررنگ یکی از سگ های نژاد دار اصیل است که مشخصات این حیوان به طور کامل در...
تماس بگیرید

توله گلدن رتریور طلایی پررنگ - Gr48
توله گلدن رتریور طلایی پررنگ یکی از محصولاتی است که در سایت دهکده حیوانات به فروش می رسد. این...
تماس بگیرید

توله گلدن رتریور Gr-102
توله گلدن رتریور Gr-102 از توله های اصیل در دهکده حیوانات است. این توله گلدن رتریور 2 ماهه با...
تماس بگیرید

golden retriever طلایی - GR50
golden retriever طلایی پررنگ ماده یکی از محصولاتی است که در سایت دهکده حیوانات به فروش می رسد. این...
تماس بگیرید

نتایج 1 تا 6 از کل 6 نتیجه
تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید