قیمت سگ ژرمن شپرد

تماس بگیرید ژرمن مو کلاسیک - G78
تماس بگیرید ژرمن شپرد شولاین مو کوتاه مشکی G-120
تماس بگیرید ژرمن شپرد شولاین مو بلند مشکی G-119
تماس بگیرید ژرمن شپرد بالغ مناسب نگهبانی - G109
تماس بگیرید ژرمن شپرد 3ماهه دو رنگ نر و ماده G-127
تماس بگیرید ژرمن شولاین مو کوتاه - G75
تماس بگیرید ژرمن شولاین مو بلند G-121
تماس بگیرید فروش توله ژرمن شپهرد ماده - GH11
تماس بگیرید سگ ژرمن شپرد مو بلند بلک ان تن G-118
تماس بگیرید سگ ژرمن شپرد ماده G-126
تماس بگیرید سگ ژرمن شپرد تربیت شده - G111
تماس بگیرید سگ ژرمن شپرد اصیل - G109
تماس بگیرید سگ ژرمن بلک مو بلند - G103
تماس بگیرید سگ ژرمن بلک فیس - G111
تماس بگیرید سگ ژرمن بلک - G102
تماس بگیرید توله ژرمن مو بلند کینگ سایز G-117
تماس بگیرید توله ژرمن شپهرد نر - GSH-101
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد موکلاسیک نر - G113
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد موکلاسیک ماده - G114
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد مو کوتاه - G76
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد مو بلند - G106
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد شولاین اصیل - G112
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد شولاین - G108
تماس بگیرید توله ژرمن شپرد شجره دار - G107

ژرمن شپرد که یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نژادهای سگ در دنیا محسوب می‌شود، حیوانی عضلانی، بزرگ، چابک و با شخصیت نجیب و هوش بسیار بالا است. این نژاد بسیار وفادار، با اعتمادبه‌نفس، شجاع و استوار است و به طرز شگفت‌انگیزی توانایی یادگیری دستورات و انجام هر کاری را دارد به همین دلیل عموماً به عنوان بهترین سگ کارگر همه‌منظوره شناخته می‌شود. German Shepherdها تمایل به خطر انداختن زندگی خود در دفاع از عزیزان را دارند به همین جهت یک همراه خوب و وفادار در کنار خانواده و نگهبانانی ثابت قدم هستند و اگر در زمینه خاصی تحت آموزش قرار بگیرند بسیار عالی عمل خواهند کرد. ازجمله این زمینه‌ها می‌توان به کمک به معلولین، پلیس و خدمات نظامی، محافظت از گله، کشف مواد مخدر، جستجو و نجات و غیره اشاره کرد.

ژرمن شپرد

تاریخچه سگ ژرمن شپرد

German Shepherd یک نژاد نسبتاً جدید از خانواده سگ‌های گله‌دار آلمانی است که قدمت آن به سال 1899 برمی‌گردد. وجود این سگ را مدیون یک افسر سواره نظام آلمانی بنام كاپیتان ماكس فون اشتفانیتس هستیم که نژاد ژرمن را با هدف محافظت از گله پرورش داده است. اشتفانیتس پس از دوران بازنشستگی‌اش برای پیدا کردن برترین سگ محافظ به سرتاسر آلمان سفر و در نمایشگاه‌های مختلفی که مخصوص سگ‌ها بود شرکت می‌کرد. در یکی از همین نمایشگاه‌ها سگی با شکل و شمایل گرگ که قوی و قدرتمند با جنبه ورزشی بالا بود را یافت و بلافاصله آن را خریداری و نام آن را هکتور گذاشت. اشتفانیتس به آموزش و تربیت این حیوان پرداخت و آن را به یکی از ستاره‌های سینما تبدیل کرد. امروزه ژرمن شپرد به عنوان سگ صلیب سرخ، نگهبان و ناجی در ارتش و همچنین سگ پلیس در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هدف از پرورش این نژاد، یک حیوان باهوش، مطیع و با شخصیت قوی برای استفاده در امور نظامی، امنیتی و پاسخگویی به ماموریت‌های دیگر بود. در طول جنگ جهانی دوم، ژرمن شپرد به عنوان یکی از سگ‌های نظامی محبوب بود و در بسیاری از نبردها و جنگ‌ها به کار گرفته می‌شدند. امروزه، ژرمن شپرد تبدیل به یک نژاد خانگی محبوب شده است و بسیاری از آن‌ها توسط خانواده‌های آمریکایی و اروپایی نگهداری و مراقبت می‌شوند.

تاریخچه سگ ژرمن شپرد

انواع سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپردها یک نژاد شاهانه با تاریخی غنی هستند که با سه مشخصه شجاعت، اعتماد و هوش در دنیا شناخته می‌شوند. این سگ‌های جسور و وفادار به دلیل محبوبیتشان دارای انواع مختلفی هستند؛ اما به‌طور کلی در دو گروه ورک لاین و شولاین دسته‌بندی می‌شوند که تنها در یک سری از مشخصات ظاهری و رفتاری با هم متمایز هستند.

ژرمن شپرد نمایشی یا شولاین (Show lines)

ژرمن‌ها حیواناتی باهوش، چابک و با انرژی فوق العاده بالایی هستند و به همین دلیل نگهداری از آن‌ها کار آسانی نیست؛ اما هستند کسانی که علاقه به نگهداری و تماشای ظاهر و چهره زیبای این نژاد مشهور دارند و در حقیقت به دنبال قابلیت‌های ویژه و کارایی آن‌ها نیستند. به همین دلیل پرورش دهندگان سگ برای پاسخ به نیازها و علاقه مشتریان، شپردهای نمایشی را که آرام‌تر، مهربان‌تر و با فعالیت بدنی کمتری هستند به وجود آورده‌اند. ژرمن شولاین بیشتر جنبه‌ی نمایشی داشته و به عنوان حیوان خانگی در کنار خانواده‌ها جای دارد. هدف اصلی پرورش این گونه، ظاهر زیبا، شرکت در شو و نمایش‌ها و مسابقات زیبایی سگ است. شولاین‌ها جثه‌ی بزرگتری دارند و پاهای عقبی‌شان هم زاویه‌دار و کشیده است.

ژرمن شپرد نمایشی خود نیز به سه گروه شولاین آمریکایی، شولاین کانادایی و شولاین آلمان غربی تقسیم‌بندی می‌شوند که از نظر ظاهر، خصوصیات رفتاری و رنگ با هم تفاوت دارند. ازجمله ژرمن شپرد نمایشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژرمن شپرد پاندایی
 • ژرمن شپرد با پوششی مشابه زین اسب (Saddle Coat German Shepherd)
 • ژرمن شپرد سیاه Black German Shepherd
 • ژرمن شپرد سفید
 • ژرمن شپرد سیبل (Sable German Shepherd)

ژرمن شپرد نمایشی یا شولاین (Show lines)

سگ‌های ژرمن شپرد ورک لاین

German Shepherdهای ورک لاین همان‌طور که از اسمشان مشخص است سگ‌هایی هستند که به منظور کار کردن به وجود آمده‌اند. این سگ‌ها به عنوان یک پشتیبان و محافظ عمل کرده و بیشتر در خدمت پلیس و نیروهای امدادی هستند و به دلیل توانایی کار و ویژگی‌های شخصیتی بسیار بالا ازجمله دوندگی، شجاعت، استقامت، هوش و قدرت بسیار زیاد در دنیا بسیار محبوب‌اند. ژرمن‌های ورک لاین از انرژی بسیار بالا و تناسب اندام خوبی برخوردار هستند و می‌توانند ساعت‌های طولانی کار کنند. این سگ‌ها اگر به خوبی تربیت شده باشند وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند.

ژرمن شپرد ورک لاین هم به سه گروه تقسیم‌بندی می‌شود:

 • ورک لاین غربی
 • ورک لاین آلمان شرقی
 • ورک لاین چک

سگ‌های ژرمن شپرد ورک لاین

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد

German Shepherd جمجمه کشیده، سر پهن و یک پوزه تیز دارند. گوش‌های این سگ‌ها نیز بلند و تیز هستند و در صورت توجه به چیزی روبه‌جلو باز می‌شوند. این نژاد دارای بدنی متقارن با بخش‌های جلویی و عقبی هماهنگی است که بر روی بدنش خطوطی با منحنی‌های ملایم به چشم می‌خورد که حس قوی و محکم بودن را القا می‌کند. کمر German Shepherd صاف و عضلانی است و یک دم پر پشت دارد که به سمت پایین بدنش متمایل می‌شود. چشمانی متوسط و بادامی شکل به رنگ تیره و سیاه نیز از دیگر ویژگی‌های سگ‌های ژرمن شپرد به شمار می‌رود. رنگ این سگ‌ها معمولاً قهوه‌ای و سیاه است، هرچند رنگ‌های دیگری ازجمله مشکی نقره‌ای، مشکی کرم، مشکی قهوه‌ای و سفید نیز در میان انواع گونه‌های آن دیده می‌شود.

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد

خب بیایید بارزترین مشخصات German Shepherdها را هم بشناسیم. طبق سایت AKC آمریکا، ژرمن‌ها:

 • دارای بدنی با عضلات مناسب هستند.
 • جمجمه‌های شیبدار دارند.
 • سری گودی شکل و بدون زوایای نامناسب و متناسب با اندازه بدن دارند.
 • رنگ بدن‌شان بسیار زیباست.
 • خط کمرشان انحنا دارد.
 • پوزه سه گوش دارند.
 • ریزش موی‌شان زیاد است.
 • میزان ترشح بزاق در آن‌ها کم است.

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد

طول عمر سگ ژرمن شپرد

سگ‌ها به طور قابل توجهی طول عمر کوتاه‌تری نسبت به انسان‌ها دارند. نوع نگهداری، بهداشت، مراقبت‌های پزشکی و تغذیه مناسب باعث به حداکثر رساندن طول عمر آن‌ها می‌شود.

جدول طول عمر سگ ژرمن شپرد بر اساس سایت AKC آمریکا
مشخصاتوضعیت
طول عمر 7 الی 10 سال

برای افزایش طول عمر سگ خود بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 • تغذیه با کیفیت و مناسب به سگ خود ارائه دهید.
 • برای سگ خود تمرین‌های مناسبی را برگزار کنید.
 • مراقبت‌های پزشکی منظم و مرتب از جمله واکسیناسیون، بررسی‌های پزشکی نظیر پوست و مو را انجام دهید.
 • برای سگتان وقت کافی و مناسب بگذارید. اهمیت دادن به تمرین، بازی و مراقبت باعث شادی و در نتیجه طول عمر بیشتری می‌شود.

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد

قد و وزن سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپردها جثه‌ای بزرگ و بدنی عضلانی دارند و پوشش بدنی آن‌ها به‌صورت دولایه و متراکم است. مشخصات قد و وزن این نژاد در هر دو گونه نر و ماده در جدول زیر ارائه شده است.

جدول مشخصات قد و وزن سگ ژرمن شپرد بر اساس سایت AKC آمریکا
شمارهمشخصاتوضعیت
1 قد (نر) 61 تا 66 سانتی متر
2 قد (ماده) 56 تا 61 سانتی متر
3 وزن (نر) 30 تا 41 کیلوگرم
4 وزن (ماده) 23 تا 32 کیلوگرم

قد و وزن سگ ژرمن شپرد

اخلاق سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپردها شجاعت و از خود گذشتگی کم‌نظیری دارند و به خاطر هوش و توانایی بسیار بالای‌شان، قادر به انجام هر کاری هستند البته به شرطی که به خوبی تربیت و آموزش ببینند. در غیر این صورت تبدیل به سگ‌هایی مخرب، وحشی و غیرقابل تحمل می‌شوند. اغلب German Shepherdها جهت سازگار شدن به زندگی در محیط شهری، باید به خوبی تحت آموزش قرار بگیرند. نحوه سازگار کردن این نژاد با شیوه زندگی شما، کاملاً وابسته به تربیت شما است. ژرمن شپردها سگ‌هایی وفادار و خانواده دوست هستند و علاقه زیادی به حضور در خانواده‌های شلوغ با فرزندان زیاد دارند. این نژاد عاشق بازی و انجام فعالیت بدنی روزانه است، بنابراین در طول روز در حد نیم ساعت زمانی را برای گردش و تفریح آن قرار دهید. ژرمن‌ها به هیچ عنوان نباید خجالتی، کمرو، عصبانی و بیش از حد تهاجمی باشند؛ چرا که این خلق‌وخو حاصل آموزش و یا نگهداری ضعیف و یا هر دوی آن‌ها است. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های شخصیتی ژرمن شپرد ارائه شده است.

اخلاق سگ ژرمن شپرد

جدول ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی سگ ژرمن شپرد بر اساس سایت AKC آمریکا
شمارهمشخصات سگ ژرمن شپردوضعیت
1 سازگاری خوب با زندگی آپارتمانی متوسط
2 محبت به خانواده زیاد
3 تحمل تنهایی کم
4 رفتار دوستانه با دیگر سگ‌ها نسبتاً زیاد
5 هوش بسیار باهوش
6 گرایش به زوزه کشیدن یا واق واق کردن نسبتاً زیاد
7 سطح انرژی زیاد
8 میزان یادگیری سریع زیاد
9 رفتار دوستانه با غریبه‌ها نسبتاً کم
10 علاقه به ولگردی نسبتاً کم
11 علاقه به بازیگوشی زیاد

نحوه نگهداری سگ ژرمن شپرد

مهم‌ترین نکته در نگهداری ژرمن شپردها آموزش و تربیت صحیح و اصولی آن‌ها است. این نژاد برای زندگی در آپارتمان یا خانه‌هایی که دارای یک پارکینگ و یا حیاط بزرگ هستند مناسب است؛ چرا که باید به صورت روزانه ورزش و تفریحات انجام دهد. اگر فردی با مشغله کاری زیاد هستید و در بیرون از منزل کار می‌کنید، German Shepherd برای شما انتخاب مناسبی نیست؛ به این دلیل که نمی‌تواند به مدت طولانی تنها بماند. این سگ بسیار پر انرژی است و باید پابه‌پایش بدوید و همراهی‌اش کنید. قبل از تصمیم‌گیری درباره نگهداری آن باید بدانید که ژرمن شپرد هزینه نگهداری بالایی دارد، اما اگر تصمیم به نگهداری از آن گرفتید باید به چند نکته توجه داشته باشید که در ادامه ذکر شده است.

 • تغذیه

نیازهای غذایی ژرمن شپردها با توجه به سنشان تغییر می‌کند؛ بنابراین باید از برنامه غذایی متناسب با سن (توله، بزرگسال و سالخورده) این سگ‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. غذای ژرمن شپرد باید مناسب و باکیفیت بوده و تمام مواد مغذی مورد نیاز آن را داشته باشد؛ چرا که در صورت بی‌کیفیت بودن باعث ناراحتی در هضم می‌شود. رشد این نژاد بین چهار تا هفت ماهگی بسیار سریع انجام می‌گیرد بنابراین ممکن است دچار مشکلات استخوانی شود. جهت جلوگیری از این مشکل باید تغییرات خاصی در برنامه غذایی اعمال شود. از دادن غذاهای پخته شده با چربی زیاد و همچنین استخوان به آن خودداری کنید در عوض کم و مفید غذا بدهید. استفاده از مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی و افزودن سبزیجات پخته شده، تخم مرغ و کمی ماست به مواد غذایی ژرمن شپرد می تواند مفید باشد.

نحوه نگهداری سگ ژرمن شپرد

 • آموزش

آموزش اجتماعی شدن و تربیت و اطاعت German Shepherd باید از دوران تولگی و از هشت هفتگی شروع شود تا در بزرگسالی سازگار و خوش اخلاق شده و حالت تهاجمی نداشته باشد. ژرمن شپردها بسیار باهوش و عاشق یادگیری هستند؛ اما برای فهماندن دستوران باید بسیار صبور و پشتکار باشید. ثبات و آموزش مثبت و تشویق در حین آموزش نیز می‌تواند نتایج عالی به همراه داشته باشد. برای آموزش دستورات از کلمات ساده استفاده کنید و هرگز بر سرش فریاد نکشید؛ چرا که این کار باعث تهاجمی شدن او می‌شود. علاوه‌براین موارد، به دلیل شخصیت هوشمند و قابلیت یادگیری، بهتر است تربیتی مناسب داشته باشد.

 • آراستن

این نژاد پوشش دوتایی دارند. پوشش خارجی دو رنگ، کوتاه، خشن و دارای موهای صاف و متراکمی است؛ اما پوشش زیرین آن‌ها نرم‌تر است. ژرمن شپردها سالی یک یا دو بار ریزش موی شدیدی دارند؛ بنابراین برس زدن آن‌ها چندین بار در هفته باعث کنترل ریزش موی‌شان می‌شود. ژرمن شپردها ذاتاً تمیز هستند و فقط به یک حمام گاه‌به‌گاه نیاز دارند؛ چراکه حمام بیش از حد، باعث از بین رفتن روغن‌های ضروری روی پوشش آن‌ها می‌شود. گوش‌های این نژاد را با یک پنبه‌ و یک ماده شوینده که توسط دامپزشک تأیید شده باشد، به صورت هفتگی تمیز کنید. دندان‌ها را هفته‌ای یک‌بار مسواک زده و ناخن‌ها را نیز ماهی یک‌بار کوتاه کنید؛ چرا که ناخن‌های بیش از حد بلند باعث درد و مشکلات ساختاری می‌شود.

 • تمرین

این نژاد بسیار فعال و ورزشکار است؛ بنابراین باید برای ارتقاء جسم و روحش به صورت روزانه ورزش و تفریح کند. در غیر این صورت بسیار ناامید شده و رفتارهای نامطلوبی ازجمله جویدن، حفر کردن و غیره را انجام می‌دهد. پیاده‌روی‌های کوتاه روزانه، شرکت در جلسات بازی در یک منطقه محصور و ایمن و همچنین شرکت در فعالیت‌های مرتبط با سگ‌ها از قبیل گله‌داری، چابکی، جستجو و غواصی بسیار برای آن‌ها سرگرم‌کننده است و از لحاظ بدنی و روانی نیز می‌تواند برای‌شان مفید باشد.

نحوه نگهداری سگ ژرمن شپرد

 • سلامت

سگ‌های ژرمن شپرد به طور کلی سالم هستند ولی همانند دیگر نژادها یک سری بیماری‌های ژنتیکی و رایج دارند که باید اطلاعات لازم را در مورد آن‌ها داشته باشید تا در صورت بروز بدانید چه کاری انجام دهید. ازجمله این بیماری‌ها می‌توان به میلوپاتی دژنراتیو، دیسپلازی هیپ، نفخ، تورم ناگهانی، آلرژی، بیمارهای گوارشی، بیماری‌های معده، انواع مشکلات شکمی و صرع اشاره کرد.

برای حفظ سلامتی سگ شپرد بهتر است همواره به مراقبت‌های کافی و لازم از سلامت او بسیار توجه کنید. در صورت بروز هرگونه نشانه و علامتی از بیماری حتما به رفتارهای او دقت کنید.

نحوه نگهداری سگ ژرمن شپرد

قیمت سگ ژرمن شپرد در دهکده حیوانات

قبل از خرید ژرمن موارد مهمی از قبیل وضعیت سلامتی سگ، وضعیت واکسیناسیون، شناسنامه‌دار بودن، اصالت و تربیت شده بودن را به دقت بررسی کنید. قیمت این نژاد نیز در بازار متغیر است و موارد مهمی ازجمله اصالت نژاد، بزرگی جثه و اصالت پدر و مادر در تعیین قیمت آن چه به صورت توله، چه جوان و چه بالغ تأثیرگذار است.

. اگر قصد خرید و یا سرپرستی این نژاد از سگ‌ها را دارید ابتدا شرایط و سبک زندگی‌تان را بررسی کنید، سپس اقدام نمایید. جهت خرید می‌توانید با مراجعه به سایت دهکده حیوانات و تماس با شماره‌های درج شده در سایت ما از قیمت ژرمن شپرد مطلع شوید. همکاران ما آماده خدمت‌رسانی به شما هستند تا بتوانید با خیالی آسوده سگ ژرمن شپرد را از طریق سایت ما خریداری کنید.

سؤالات متداول سگ ژرمن شپرد

چطور سگ ژرمن شپرد را نگهبان کنیم؟

برای تبدیل کردن سگ ژرمن شپرد به یک نگهبان خوب، بهتر است او را از سن کودکی آموزش دهید. ضمناً عقیم بودن سگ تأثیر به‌سزایی در آموزش‌پذیری آن دارد. بهتر است این کار را تحت نظر یک مربی کارکشته انجام دهید تا ترسو و خجالتی نشود و برای نگهبانی آماده باشد.

بهترین غذا برای ژرمن شپرد چیست؟

ذائقه سگ‌ها با هم متفاوت است. با این حال این نژاد علاقه زیادی به گوشت گاو، بره، مرغ و ترکیب سبزیجات و سیب زمینی دارند. با این حال بهتر است روتین غذایی سگ شما ترکیبی از غذای آماده مرغوب و غذای پخته سالم، مقوی و کم‌کالری باشد.

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید