سیبرین هاسکی Siberian Husky

سگ هاسکی که بیشتر به سگ های کشنده های سورتمه شهرت دارند، از نژاد سگ های سیبری هستند. این سگ ها در دو دسته اصلی سگ سیبرین هاسکی و سگ هاسکی چوکچی دسته بندی می گردند. معروف ترین استفاده از سگ هاسکی در ارتش آمریکا به عنوان تفحص و جستجوی جنازه ها در دهه 30 میلادی بوده است. اگر در مناطق سرد زندگی می کنید یا جای خواب سگ شما در بیرون از خانه قرار دارد، نگران نباشید، سگ سیبرین هاسکی تا حدی می تواند این سرما را تحمل نماید. گفته می شود سگ هاسکی سیبرین می تواند کل فصل زمستان را در هوای آزاد سپری نماید. این سگ ها در گذشته بیشتر جنبه کار کردن و حمل بار داشته اند و کمتر به عنوان سگ زینتی استفاده می شده است؛ اما امروزه با توجه به زیبایی منحصربفرد این نوع سگ هاسکی و دارا بودن چشمانی زیبا، به عنوان سگی همراه و دست آموز در خانه ها دیده می گردد.

سیبرین هاسکی

سیبرین هاسکی در رنگ های مختلف از طیف سفید تا مشکی هستند. وزن جنس نر سگ هاسکی از ۲۰ تا ۲۷ کیلوگرم بوده و جنس ماده وزنی بین ۱۶ تا ۲۳ کیلوگرم وزن دارد. بنا بر تجربه، قد جنس نر هاسکی در بزرگسالی از ۵۳ تا ۶۰ سانتیمتر می رسد و حداکثر ارتفاع جنس ماده هاسکی ۵۶ سانتیمتر خواهد بود. دم پر پشت و زیبا، چشم هایی بادامی و گوش هایی ایستاده از جمله ویژگی های سگ هاسکی سیبرین است. سگ سیبری هاسکی بیشترین شباهت را به سگ ماموت آلاسکایی دارد و ادامه نسل قدیمی سگ هایی با نام اشپیتز است. پوشش پر پشت مو در سگ های سیبرین هاسکی معروف بوده و دمی پرمو دارند.معمولا سگ سیبرین هاسکی  به صورت دو رنگی دیده می گردد که این دو رنگی بودن به خاطر تفاوت نوع پوشش مو است. موهای ضخیم تر زیر موهای نازک قرار گرفته و باعث می گردد رنگ رویی بهتر نشان داده شود. اگر در مناطق گرم هستید حتما به فکر خنک کننده برای سگ سیبرین هاسکی باشید.

قیمت توله سگ هاسکی

قیمت توله سگ هاسکی بر اساس سن و میزان توانایی ها و سالم بودن تعیین می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره توله سگ هاسکی، با شماره های سایت تماس بگیرید.از دیگر ویژگی های شاخص سگ سیبرین هاسکی، رنگ چشمان خیره کننده است. به جز رنگ چشمان آبی، چشمانی عسلی رنگ یا قهوه ای در این سگ ها زیاد است. موارد زیادی از سگ هاسکی با دو رنگ چشم وجود دارد که از منحصر بفرد بودن و زیبایی آن ها حکایت دارد.چشم های تیله ای سگ هاسکی خیره کننده است. وجود موها در سر پنجه این نوع سگ ها باعث شده بتوانند در فصل سرما راحت راه رفته و در سردی هوا کمتر دچار مشکل شوند. حداکثر عمر هاسکی، 15 سال است و کمتر دچار بیماری می گردند. از جمله بیماری های شایع در سگ  سیبرین هاسکی، صرع و آب مروارید و مشکلات چشمی است. سگ های حمل کننده سورتمه بیشتر دچار مشکلات تنفسی بوده و در دراز مدت مشکلات گوارشی پیدا خواهند نمود. این سگ به تحرک زیاد نیاز داشته و باید پیاده روی و دوی زیاد داشته باشد. کارهایی مثل کندن زمین از علایق این سگ ها است. سگ هاسکی  کم آزار بوده و صدای کمی دارند و در سنین کهنسالی کمتر با بقیه بازی می کنند و بیشتر ساکت هستند. تربیت این نوع  سگ هاسکی را از 5 ماهگی آغاز کنید و سعی کنید به صورت همبازی با حیوانات دیگر بار بیاورید.

شستشوی سگ هاسکی

شستشوی سگ هاسکی بسیار با اهمیت است این سگ ها به دلیل پر مو بودن می توانند در صورت رعایت نشدن بهداشت، دچار ریزش مو گردند. ریزش مو در کل برای هاسکی تا حدی طبیعی است ولی نباید زیاد گردد. سگ هاسکی در مناطق سردسیر ریزش موی کم تری خواهد داشت و در هوای گرم به دلیل گرما دچار ریزش زیاد می گردند، از این رو خنک نمودن محیط نگهداری هاسکی بااهمیت است. برس زدن موهای سگ سیبرین به طور هفتگی اجباری بوده و نباید از این امر غفلت ورزید و در زمان بروز مشکلات مو، حتما هرروز از برس استفاده نمایید. البته به طور کلی خود سگ سیبرین هاسکی تمیز است و بیشتر اوقات مانند گربه در حال تمیز کردن خود است و کم استحمام کردن آنها باعث نمی گردد که بوی بدی به خود بگیرند. در صورت بروز عفونت در اندام های مختلف سگ مانند گوش ها، محلول های شست و شوی مخصوص سگ را تهیه نموده و با پنبه تمیز کنید. برای پشیگیری از بروز عفونت های دهان و دندان در سگ سیبرین هاسکی، حداقل هفته ای یکبار از پاک کننده های دهان و دندان مخصوص استفاده کنید. 

شرایط نگهداری سگ هاسکی

شرایط نگهداری سگ هاسکی سخت نبوده و سگ های اذیت کننده ای نیستند. تاریخ نشان می دهد که این سگ ها از زمان های قدیم در منطقه چوکچی سیبری استفاده می شدند. این سگ سورتمه ران، برای حمل وسایل مختلف در آن زمان به کار رفته و بعدها  در ایام شکار، وظیفه محافظت از زن ها و کودکان در هنگام عدم حضور مردها به عهده این سگ ها گذاشته شد. در واقع مردم عشایر سبیری از این نوع سگ سیبرین هاسکی در مناطقی که نیاز به حمل بار زیاد یا نگهبانی های طولانی در فصول سرد بود استفاده می کردند. به همین دلیل این  نوع سگ ها تحمل شرایط سخت و کم غذا بودن را داشته و شرایط نگهداری خاصی ندارند. متخصصین جهانی سگ پیشنهاد می کنند که این سگ ها در زمان طولانی نمی توانند به عنوان نگهبان استفاده گردند و بهتر است برای کارهای پر جنب و جوش و همراهی در پیاده روی به کار روند. به همین دلیل سگ هاسکی در عملیات جستجو و تفحص حضور داشته  و عملکرد مناسبی از خود نشان می دهند. شاید برای شما جالب باشد که سگ سیبرین هاسکی برای سالم بودن نیاز دارد به طور پیوسته در حال حرکت باشد. این سگ ها برای طی کردن مسافت های طولانی در حد کیلومترهای زیاد به کار می رفتند به همین دلیل با نشستن های طولانی میانه خوبی ندارند. استقامت بالای سگ سیبرین هاسکی در این باره بی نظیر خواهدبود.   

خصوصیات سیبرین هاسکی 

در انتخاب سگ سیبرین هاسکی سعی کنید که اندازه اعضای مختلف بدن مانند جمجمه و کشیدگی بدن متناسب باشد. به جز رنگ ها قهوه ای و مشکی، مدل های زیبایی از هاسکی به رنگ سفید وجود دارد که رنگ پوزه ها در این رنگ از سیبرین هاسکی، در اصطلاح گوشتی رنگ است. بینی برفی یکی از گونه های سگ سیبرین هاسکی است دارای رگه های صورتی در بینی است.  گوش های مثلثی سگ سیبرین هاسکی مانند برند این سگ ها است و ما اصلا موافق عمل های جراحی که برای گرد کردن گوش های این سگ ها انجام می پذیرد، نیستیم. سگ سیبرین هاسکی شباهت های زیادی به گرگ و حتی روباه دارد. دم پشمالو و پرموی این سگ شبیه به دم روباه است.صرفنظر از نژادهای سیبرین هاسکی، رنگ کمر، پنجه و پا و زیر دم به رنگ سفید می باشد.یکی از اصول روانشناسی در فهمیدن حالت روحی سگ سیبرین هاسکی ، نوع نگه داشتن دم است. سگ هاسکی در حالت هشدار و خطر دم خود را بالا برده و در حالت منحنی نگه می دارد ولی در هنگام آرامش دم این سگ پایین است.  برای کسب ازلاعات بیشتر درباره سگ سیبرین هاسکی و قیمت توله سگ هاسکی با شماره های متخصیین دهکده حیوانات تماس بگیرید.

هاسکی چشم یخی - H102
هاسکی چشم یخی نوعی سیبرین هاسکی است. اگرچه در این نژاد، سگ با چشم آبی زیاد است ولی زمانی که این...
تماس بگیرید

هاسکی سفید مشکی چشم ابی - H112
هاسکی سگی زیبا و جذاب با ویژگی های منحصر به فرده. شباهت این سگ ها به گرگ و قدرت بدنی بالاشون اونها...
تماس بگیرید

سگ هاسکی گلد - H106
سگ هاسکی گلد یکی از نژادهای دیگر سگ های سورتمه هست که اغلب در مناطق سرد سیر زندگی می کنند. رنگ این...
تماس بگیرید

سگ هاسکی چشم آبی - H104
هاسکی چشم آبی یکی از زیباترین نژاد سگ های سیبرین است که دارای چشمان رنگی می باشد که ژن 18 سگ را به...
تماس بگیرید

سگ هاسکی ماده - H108
سگ هاسکی ماده فروشی سگ هاسکی ماده با کودکان بسیار مهربان است اما هنگام همراه شدن با کودک باید بر...
تماس بگیرید

سگ هاسکی قهوه ای - H111
سگ هاسکی قهوه ای یکی از نژادهای بسیار زیبای سگ سانان است که اغلب به سگ های سورتمه معروف هستند،...
تماس بگیرید

سگ هاسکی سفید - H101
سگ هاسکی سفید یکی از زیباترین سگهای نژاد هاسکی و از منطقه شمالی سبیری آورده شده است. این سگ پوستی...
1,200,000 تومان

سگ هاسکی بالغ - H-105
سگ هاسکی یکی از دسته گونه های سگ سانان است که بسیار شلوغ و بازیگوش است. مکان زندگی این حیوان در...
تماس بگیرید

سگ سیبرین هاسکی بالغ - H109
فروش سگ سیبرین هاسکی بالغ - H109 با تحمل دمای منفی 60 درجه یکی از قوی ترین سگ های موجود است. این...
تماس بگیرید

توله هاسکی گلد چشم یخی - H-109
توله هاسکی گلد چشم یخی از نژاد سگ های سورتمه کش است که اکنون پس از سالها به عنوان سگ دستی وارد...
تماس بگیرید

توله هاسکی گلد سفید قهوه ای - H110
هاسکی یکی از نژادهای پرطرفدار در دنیا و ایران می باشد. دلیل این محبوبیت شاید بخاطر شکل ظاهری این...
تماس بگیرید

توله هاسکی چشم آبی - H204
توله هاسکی چشم آبی ماده از دسته سگ هاسکی و با اصالت می باشد که اصالت آن زندگی آنها ریشه در سیبری...
تماس بگیرید

توله هاسکی مالاموت - H107
توله مالاموت یکی از نژاد های سگ هاسکی است که در نواحی مختلف جهان آن را به عنوان مالاموت آلاسکا می...
تماس بگیرید

توله هاسکی سفید مشکی چشم ابی - H-108
توله هاسکی سفید مشکی چشم ابی یکی از جذاب ترین سگ ها برای خرید است. سگ هاسکی بسیار زیباست و رنگ...
تماس بگیرید

توله هاسکی سفید مشکی چشم آبی - H203
توله هاسکی سفید مشکی یکی از دسته سگ های هاسکی و با اصالت می باشد که در سیبری زندگی می کند. این سگ...
تماس بگیرید

توله هاسکی سفید خالص - H103
فروش توله هاسکی سفید خالص توله سیبرین هاسکی چشم یخی توله هاسکی سفید با چشم های یخی این توله هاسکی...
تماس بگیرید

توله سیبرین هاسکی اصیل - H103
توله هاسکی زیبا با موهای زیبا و خوش رنگ در سایت دهکده حیوانات به فروش می رسد. این حیوان برای اولین...
تماس بگیرید

توله سیبرین هاسکی - H104
فروش توله سیبرین هاسکی سفید مشکی توله هاسکی سفید مشکی چشم ابی نر و ماده موجود است . جهت خرید توله...
تماس بگیرید

توله سگ هاسکی چشم یخی - H201
هاسکی چشم یخی با رنگ سفید یکی از زیباترین سگها از نژاد هاسکی است بوده و در منطقه شمال سبیری زندگی...
تماس بگیرید

توله سگ هاسکی چشم آبی - H202
هاسکی چشم آبی با موی سفید یکی از سگهای با اصالت می باشد که در منطقه شمال سبیری زندگی می کند. این...
تماس بگیرید

نتایج 1 تا 20 از کل 20 نتیجه
تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید