قیمت سگ اشپیتز

یکی از جذاب ترین و خوشگل ترین سگ هایی که در ایران نیز بسیار پرطرفدار است، اشپیتز است. اشپیتز در واقع یک نژاد نیست و به مجموعه ای از سگ ها با مشخصات یکسان و ویژگی های مشابه به هم گفته می شود. بیایید کمی بیشتر با Spitzها آشنا شویم.

تاریخچه سگ اشپیتز

اگرچه تاریخچه این نژاد به طور دقیق مشخص نیست، ولی به نظر می رسد که نژاد این حیوانات برگرفته از نژاد Samoyd باشد. ساموئیدها بیش از 100 سال است که در آلمان به عنوان همراه و دوست انسان ها شناخته می شوند. اجداد این نژاد مربوط به کشور ژاپن هستند. خلاصه بگوییم که به طور دقیق مشخص نیست که خاستگاه این نژاد از کجاست و از چه زمانی به وجود آمده. اما چیزی که در مورد این سگ ها می دانیم این است که از قرن 20 به بعد، در اروپا و کشورهای مختلف دنیا به شدت محبوب شدند. طبق عقیده برخی از مردم این سگ ها توسط دزدان دریایی Vkingplunderes، به اروپا راه پیدا کرده اند.

 تاریخچه سگ اشپیتز

مشخصات سگ اشپیتز

اشپیتز جزء سگ هایی است که می تواند با افراد بزرگسال ارتباط بهتری داشته باشد. اما اگر در خانه خودتان کودک دارید و می خواهید یک حیوان جذاب داشته باشید که رابهطه خوبی هم با کودکان داشته باشد، این سگ با همین گزینه خوبی است.

همان‌طور که گفتیم، Spitzها یک نژاد خاص ندارند و در واقع مجموعه ای از نژادهای مختلف هستند که هر کدام ویژگی ها و مشخصات خاص خودشان را دارند. برای اینکه با مشخصات این سگ آشنا شوید، باید در ابتدا بدانید که دارای چه انواعی هستند و هر کدام از آن ها از نظر ظاهری و رفتاری چه مشخصاتی دارند. در ادامه شما را با انواع این حیوانات دوست داشتنی و جذاب آشنا می کنیم.

کیشوند - Keeshond

کیشوند یک حیوان مهربان و مردم دوست است که به دلیل داشتن نشانه های منحصر به فرد و زیبا روی صورتش بسیار محبوب شده. این سگ بومی هلند بوده و به عنوان نگهبان شناخته می شود. پوست ضخیم این حیوان شانه ها و سینه آن را پوشانده و شما می توانید این حیوان را با رنگ های خاکستری، مشکی، کرم و یا ترکیبی از رنگ های ذکر شده پیدا کند. از جمله مشخصات این سگ عبارتند از:

مشخصات کیشوند - Keeshond

گروه

غیرورزشی

قد

17 تا 18 اینچ

وزن

35 تا 45 پوند

امید به زندگی

12 تا 15 سال

 کیشوند - Keeshond

هاسکی سیبری - Siberian Husky

هاسکی سیبری یکی از معروف ترین نژادهای این حیوان دوست داشتنی است که با ظاهر گرگ مانند خودش، توانسته به یکی از بهترین حیوانات برای نگهبانی از خانه ها و ویلاهای شما تبدیل شود. شاید در نگاه اول احساس کنید که این حیوان یگ گرگ است، اما باید بدانید که اگر به خوبی آن را تربیت کنید، می توانید این حیوان را به یک سگ خانوادگی و عالی تبدیل کنید. از جمله مشخصات این حیوان عبارتند از:

مشخصات هاسکی سیبری - Siberian Husky

گروه

کار

قد

20 تا 24 اینچ

وزن

35 تا 60 پوند

رنگ

چشم معمولا آبی یا قهوه ای (یا یکی از هر کدام). پوست مشکی، خاکستری، قرمز، قهوه‌ای، خرمایی یا سفید

 هاسکی سیبری - Siberian Husky

اشپیتز شیتزو - Spitz Shih Tzu

اگر به دنبال یک حیوان بانمک، مهربان و خاص هستید که با شما در آپارتمان زندگی کند، این حیوان گزینه خوبی است. این سگ ها از جفت گیری اشپیتز و شیتزو به وجود می آیند که هر کدام خصوصیات رفتاری خاص خودشان را دارند.

سگ گله ایسلندی - Icelandic Sheepdog

اشپیتز نژاد ایسلندی یکی از نژادهای بومی ایسلند است که به دلیل داشتن ظاهری جذاب، به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان تبدیل شده است. این حیوان جذاب دارای ظاهری شاد و بازیگوش است و قد او نزدیک به 18 اینچ می‌رسد. از جمله مشخصات این حیوان دوست داشتنی و جذاب عبارتند از:

مشخصات سگ گله ایسلندی - Icelandic Sheepdog

گروه

گله

قد

16 تا 18 اینچ

وزن

25 تا 30 پوند

امید به زندگی

12 تا 14 سال

رنگ

حنایی، کرم، شکلاتی، مشکی و خاکستری با علائم سفید رنگ

 سگ گله ایسلندی - Icelandic Sheepdog

پامرانین - Pomeranian

پامرانین یکی از سگ های جذاب است که وزن آن به 7 پوند هم نمی رسد. شکل این حیوان مثل یک توپ پشمالو است و دارای پوزه جذاب و ظاهر فوق العاده هستند. شاید جثه آن ها بسیار کوچک باشد، اما بسیار باهوش و جذاب هستند. از جمله مشخصات پامرانین ها عبارتند از:

مشخصات سگ پامرانین - Pomeranian

گروه

اسباب بازی

قد

6 تا 7 اینچ

وزن

3 تا 7 پوند

امید به زندگی

12 تا 16 سال

رنگ

سفید، سیاه، آبی، قرمز، کرم، خاکستری سایه دار، قهوه ای مایل به زرد، نارنجی، قهوه ای

 پامرانین - Pomeranian

ساموید - Samoyed

ساموید یکی از نژادهای قطبی این حیوان جذاب است که می توانید به خوبی آن را در رنگ های روشن و خزهای متراکم و سفید این حیوان ببینید. این سگ ها جزء حیوانات گله گرا هستند و می توانند به خوبی با مردم پیوند ایجاد کنند. از جمله ویژگی های آن ها، سخت کوش بودن، اجتماعی و وفادار بودن آن هاست. یکی از مشخصه های آن ها که باعث معروف شدنشان شده، لبخند دائمی است که روی لب های خودشان دارند. از جمله مشخصات این حیوانات مهربان عبارتند از:

مشخصات سگ ساموید - Samoyed

گروه

کار

قد

19 تا 24 اینچ

وزن

35 تا 50 پوند (ماده)؛ 45 تا 65 پوند (نر)

امید به زندگی

12 تا 14 سال

رنگ

سفید با خزهای متراکم

 ساموید - Samoyed

ژرمن شپرد - German Shepherd

معروف ترین نژاد سگ های اشپیتز، ژرمن شپرد است. این حیوانات بسیار آموزش پذیر و مهربان هستند. انرژی بالایی دارند و به راحتی می توانید آن ها را برای گردش و پیاده روی روزانه خودتان به همراه ببرید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید آن ها خیلی زود به صاحب خودشان وابسته می شوند و به غریبه ها احساس خوشایندی ندارند. از جمله مشخصات این نژاد عبارتند از:

مشخصات سگ ژرمن شپرد - German Shepherd

گروه

کار، نمایشی

قد

12 تا 15 اینچ

وزن

24 تا 26 پوند

امید به زندگی

13 تا 15 سال

رنگ

سفید، سیاه، سیاه و خرمایی، کرم، قهوه ای، نارنجی یا خاکستری

 ژرمن شپرد - German Shepherd

اشپیتز ژاپنی - Japanese Spitz

اشپیتز ژاپنی، جزء حیواناتی است که با ظاهر فوق العاده جذابی متولد شده. او دارای ظاهر سفید رنگی است و چشمان تیره ای دارد. گوش های کوچک و مثلثی شکل این سگ باعث جذابیت فوق العاده ای در آن شده است. Japanese Spitz بسیار صبور و باهوش است. وفاداری او شما را شگفت زده می کند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید این سگ دارای مشخصاتی مشابه با سگ های نگهبان هستند.

جیندوی کره ای - Korean Jindo

نژادهای کره ای جزء پرطرفدارترین و وفادارترین حیوانات هستند. زمانی که آن ها یک شخص را وفادار خودشان می بینند، تا آخر عمر با آن ها باقی خواهند ماند. آن ها بسیار باهوش هستند و تحرکات ذهنی و فیزیکی بسیار زیادی نیز دارند. از جمله مشخصات این حیوانات عبارتند از:

مشخصات سگ جیندوی کره ای - Korean Jindo

گروه

بدوی

قد

18 تا 22 اینچ

وزن

30 تا 50 پوند

امید به زندگی

12 تا 14 سال

رنگ

سفید، سیاه، بریندل، سیاه و خرمایی، خاکستری گرگی و حنایی قرمز

 جیندوی کره ای - Korean Jindo

تریر - Terrier

اشپیتز تریر، یک نژاد محبوب و دوست داشتنی است که از آمیزش دو نژاد مختلف تریر و اشپیتز حاصل می شود. این حیوانات جذاب دارای اخلاق های خاص خودشان هستند. اگرچه ظاهر آن ها جذاب است، اما یکی از معایبشان این است که می توانند خیلی زود شما را گاز بگیرند. به همین خاطر برای آموزش آن ها باید زمان زیادی را اختصاص دهید.

لاندهوند نروژی - Norwegian Lundehund

شاید برای شما جالب باشد که این حیوانات به جای 5 انگشت دارای 6 انگشت هستند و می توانند از گوش خودشان محافظت کنند. اما چطور؟ در واقع آن ها می توانند گوش های خودشان را منقبض کنند و در محیط های پر ازدحام به خودشان آرامش دهند. آن ها برای نگهداری در محیط های آپارتمانی مناسب نیستند و بهتر است که در گروه سگ های کاری دسته بندی شوند. از جمله خصوصیات این حیوانات باهوش عبارتند از:

مشخصات سگ لاندهوند نروژی - Norwegian Lundehund

گروه

غیرورزشی

قد

12 تا 15 اینچ

وزن

20 تا 30 پوند

امید به زندگی

12 تا 14 سال

رنگ

سیاه، سفید، سمور، خاکستری یا قرمز

 لاندهوند نروژی - Norwegian Lundehund

ویژگی های سگ اشپیتز

اگر به دنبال خرید سگ اشپیتز هستید، باید ابتدا مشخصات آن ها را از نظر ظاهر، رفتار و ... بررسی کنید و اصلا ببنید که بر اساس شرایط شما، این حیوان مناسب است یا خیر؟ در ادامه به ویژگی های مختلف این سگ که می توانند شما را برای خرید این حیوان دوست داشتنی ترغیب کند، اشاره کنیم.

وزن و قد

این حیوانات زمانی که بالغ می شوند، در حدود 3 تا 20 کیلوگرم وزن دارند. میزان قد این حیوانات دوست داشتنی و جذاب نیز حدود 18 تا 55 سانتی متر می شود.

طول عمر

در صورتی که مینیاتوری باشند، 14 الی 15 سال، در صورتی که استاندارد باشند 13 تا 15 سال عمر و در صورتی که غول پیکر باشند 12 تا 13 سال عمر می‌کنند.

فعالیت بدنی

این حیوانات بسته به نژادی که دارند، دارای درصد فعالیت متفاوتی هستند. معمولا این سگ ها به جمع شدن در کنار آتش علاقه مند هستند. ولی به پیاده روی در کنار صاحباشان نیز نه نمی گویند!

مشکلات مرتبط با سلامتی

این حیوانات دوست داشتنی متاسفانه از بیماری های ارثی رنج می برند. بزرگ ترین مشکل این حیوانات در رفتگی لگن است که می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در آن ها شود.

 ویژگی های سگ اشپیتز

تربیت سگ اشپیتز

برای اینکه بتوانید به درستی از سگ اشپیتز نگهداری کنید، باید با نحوه تربیت آن آشنایی داشته باشید. این سگ ها باید تا 2 ماه برای شیر خوردن نزد مادران خودشان باقی بمانند و پس از گذشت 2 ماه می توان ان ها را از شیر گرفت. هر زمانی که این حیوان را می خرید و به خانه خود می آورید، باید با توجه به اصول تربیتی، او را تربیت کنید. هر کدام از نژادهای اشپیتز دارای خصوصیات رفتاری متفاوتی هستند. به همین خاطر، باید با توجه به خصوصیات رفتاری هر کدام از آن ها، مراحل تربیت را آغاز کنید.

این حیوانات باهوش به خوبی لحن شما را در هنگام حرف زدن تشخیص می دهند. پس می توانید در شرایطی که نیاز به دستور دادن به او دارید، با جدیت صحبت کنید. به طور مثال به او بگویید بخواب، بیا، بلند شو، بنشین و ... تا او به حرف های شما گوش کند. وقتی به حرف های شما گوش داد، می توانید با او مهربانانه برخورد کنید. در این صورت این حیوان به خوبی به حرف های شما گوش می دهد و کار درست از غلط را تشخیص خواهد داد.

برای اینکه به اشپیتز بفهمانید که کار نادرستی انجام داده است، نیازی نیست که با او تند برخورد کنید یا او را تنبیه فیزیکی کنید. فقط کافیست که به او بی محلی کنید تا متوجه شود کار اشتباهی انجام داده است. هر کار درستی که او انجام داد، می تواند با تشویق شما به یک کار همیشگی برای او تبدیل شود.

نکته مهمی که باید در هنگام تربیت اشپیتز به آن توجه داشته باشید، روحیه تنوع طلب این حیوان است. او خیلی زود از کارهای یکنواخت خسته می شود. پس مراقب تمرینات او باشید و اجازه ندهید که جلسات آموزشی شما بیش از 15 دقیقه طول بکشد. در هنگام تربیت سگ، او را از هر محرکی مانند تلویزیون، سر و صدا و ... دور کنید. اجازه دهید تا 15 دقیقه آموزشی همه حواس سگ به شما باشد.

 تربیت سگ اشپیتز

تغذیه سگ اشپیتز

تغذیه اشپیتز غذای خشک است که روزانه می توانید به مقدار 1.75 تا 2.5 پیمانه به او بدهید. بهتر است که این میزان از غذا در دو وعده غذایی به آن داده شود تا از بابت مشکلات گوارشی، خیالتان راحت باشد. البته اینکه میزان غذای حیوان خانگی شما چقدر است، بستگی به میزان سوخت و ساز، سطح فعالیت های او، ساختار بدنی، سن و ... دارد. هر نژادی با نژاد دیگر رفتارهای متفاوتی دارد و تغذیه آن ها نیز با هم متفاوت است. می توانید به حیوانات خانگی خودتان غذاهای مغذی بدهید تا خیالتان از بابت سلامت آن ها راحت باشد.

دادن غذای بیش از حد به این سگ ها باعث می شود تا اضافه وزن پیدا کنند. به همین خاطر توصیه ما این است که به نیازهای غذایی‌شان توجه داشته باشید، ولی اگر غذای زیادی از شما طلب می کنند باید با دامپزشک مشورت کنید.

مشکلات سلامتی این سگ

سگ اشپیتز از جمله حیوانات سالم و با مشکلات سلامتی نادر است. بنابراین، می توانید با خیالی راحت از این سگ به عنوان یک حیوان خانگی استفاده کنید. البته این بدین معنی نیست که این حیوانات اصلا مریض نمی شوند. بلکه ممکن است دچار بیماری شوند و شما نیز باید به خوبی بیماری آن ها را تشخیص دهید. از جمله مشکلات رایج سلامتی این حیوانات عبارتند از:

دیسپلازی مفصل ران

یکی از بیماری های رایج و مادرزادی این حیوانات باهوش و پر جنب و جوش، دیسپلازی مفصل ران است. این بیماری به معنای این است که اتصال میان استخوان و مفصل ران به خوبی ایجاد نشده است. سگ ها نیز ممکن است از درد ایجاد شده در پای عقب و لگن خودشان رنج ببرند. چون این بیماری علائم واضحی ندارد، باید با هوشیاری زیادی آن را تشخیص دهید. چکاپ دوره ای این حیوان می تواند بهترین راه حل برای درمان این بیماری باشد.

صرع

صرع یک بیماری ارثی در میان سگ های اشپیتز است. این بیماری می تواند به دلایل مختلفی بروز کند و معمولا راه درمانی نیز برای آن وجود ندارد؛ به غیر از اینکه این حیوانات باید به موقع داروهای مورد نیاز را دریافت کنند تا امکان کنترل این بیماری برای آن ها وجود داشته باشد.

عفونت گوش

اشپیتزها مانند دیگر سگ ها در معرض مشکلات گوش قرار داند که یکی از رایج ترین آن ها، عفونت گوش است. این عفونت معمولا با علائمی مانند ترشحات غیر معمول، حرکت های چشمی غیر عادی، تکان دادن سر و چرخاندن آن، عدم حفظ تعادل در هنگام راه رفتن و ... همراه هستند. اگر به سرعت این بیماری درمان شود، نیازی نیست که نگران عود علائم آن باشید.

در رفتن کشکک زانو

به دلیل اینکه این حیوانات بسیار بازیگوش و پر جنب و جوش هستند، ممکن است که با در رفتگی کشکک زانو مواجه شوند. در چنین شرایطی درد بسیار بدی در پاهای حیوان ایجاد می شود. به همین خاطر باید سریعا او را نزد دامپزشک ببرید؛ چون احتمال فلج شدن سگ در اثر عدم مراقبت از او و درمان به موقع این مشکل وجود دارد.

 سلامتی سگ اشپیتز

چگونه به این حیوان دستشویی رفتن را یاد بدهیم؟

یکی از دغدغه های صاحبان سگ های اشپیتز این است که چگونه می توانند به آن ها دستشویی رفتن را آموزش بدهند. شاید برای شما جالب باشد که رفتار هر یک از نژادهای این سگ با هم متفاوت است. به طور مثال، شاید بتوانید به اشپیتزهای مینیاتوری یاد بدهید که در خانه دستشویی کنند؛ اما معمولا مدل های غول پیکر ترجیح می دهند در بیرون از منزل دستشویی کنند.

برای اینکه بتوانید به درستی به حیوان خود یاد بدهید که چگونه در خارج یا داخل منزل دستشویی کند، باید رفتار او را بررسی کنید. توله ها معمولا بعد از بیدار شدن، بازی کردن و غذا خوردن میل به دستشویی دارند. شاید برای شما عجیب به نظر برسد، اما این توله ها حداکثر می توانند 2 ساعت دستشویی خودشان را نگه دارند.

همانطور که در بخش تربیت توضیح دادیم، این حیوانات باهوش به لحن شما دقت می کنند. پس یک مکان مشخص برای دستشویی آن ها تعیین کنید. سپس اجازه دهید که حیوان در همان مکان کارش را انجام دهد. می توانید با تشویق کلامی و نوازش کردن، به او بگویید که کار درستی انجام می دهد.

نکته مهم: سگ های اشپیتز دوست ندارند که در جای خواب خودشان دستشویی کنند. بنابراین، اگر یک قفس برای آن ها در نظر گرفته اید، می توانید آن ها را درون قفس قرار دهید تا به آن ها یاد بدهید که کمی دستشویی خودشان را نگه دارند. البته این زمان نباید آنقدر زیاد شود که ناراحت شوند.

 چگونه به این حیوان دستشویی رفتن را یاد بدهیم؟

اخلاق سگ اشپیتز 

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در هنگام خرید سگ اشپیتز به آن توجه داشته باشید، اخلاق آن است. این حیوان دوست داشتنی بیشتر با بزرگسالان ارتباط برقرار می کند. اما این بدین معنی نیست که شما نمی توانید کودکان خودتان را با آن ها تنها بگذارید. شاید جالب باشد اگر بدانید این حیوان بسیار مهرطلب است. به همین خاطر زمانی که جلوی او به دیگران محبت می کنید، احساس ناراحتی و استرس به آن دست می دهد. سعی کنید که از توجه بیش از حد به کودکان در جلوی سگ خودداری کنید.

آن ها اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند و می توانند با هوش بالای خودشان، احساس خوبی به صاحب خود بدهند. وفادار و فعال بودن از دیگر مشخصه های اخلاقی این حیوان محسوب می شود. یکی از خصوصیات این سگ این است که خیلی زیاد پارس می کند. به همین خاطر ممکن است نتوانید آن را در خانه های آپارتمانی نگهداری کنید.

نحوه نگهداری سگ اشپیتز

اکثر مردم دارای خانه های آپارتمانی و کوچکی هستند، به همین خاطر نیاز است که حتما در هنگام خرید سگ اشپیتز به این موضوع توجه داشته باشند که می توانند این حیوان را در مکان های کوچک نگهداری کنند؟ این حیوانات معمولا در طول روز و شب زیاد پارس می کنند. به همین خاطر بهتر است که آن ها را برای باغ و خانه های ویلایی انتخاب کنید.

بازی کردن با آن ها را فراموش نکنید. می توانید بخشی از بازی را با حضور خودتان انجام دهید و در نهایت اجازه دهید تا سگ شما به تنهایی بازی را ادامه دهد. در این صورت می توانید اعتماد به نفس او را افزایش دهید.

این حیوانات مستعد افزایش وزن هستند، حتی با اینکه سطح انرژی بالایی دارند باید آن ها را کنترل کنید تا خیلی چاق نشوند. یک جلسه پیاده روی در طول روز به مدت نیم ساعت، می تواند از چاق شدن آن ها جلوگیری کند. حتما قبل از خارج از منزل، موهای آن را کوتاه کنید تا روی زمین نکشد. توصیه می شود که این ناخن این حیوانات قبل از اینکه بلند شوند، گرفته شود. معمولا یک تا دو بار در ماه گرفتن ناخن توصیه می شود.

گوش اشپیتزها باید به صورت روزانه بررسی شود تا هر گونه آفات و آلودگی از گوششان پاک گردد. مسواک زدن دندان های سگ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سعی کنید که به بهداشت دهان و دندان این حیوانات توجه بیشتری داشته باشید.

 نحوه نگهداری سگ اشپیتز

رنج قیمت سگ اشپیتز در ایران فعلا     

قیمت سگ اشپیتز بر اساس نوع نژاد و میزان اصالت آن محاسبه می شود. هر یک از سگ های موجود در بازار به دلیل اینکه نژادهای متفاوتی دارند، با قیمت های مختلفی نیز به فروش می روند. به طوری که گاها می توانید آن ها را با قیمت زیر 15 میلیون هم خریداری کنید. این در حالی است که برخی از این سگ ها با قیمت بالای 20 میلیون نیز به فروش می روند.

به دلیل اینکه سگ های اشپیتز جزء سگ های وارداتی هستند، قیمت آن ها نیز بر اساس قیمت دلار محاسبه می شود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت این سگ ها و رنج آن ها به دهکده حیوانات مراجعه کنید و بر اساس نژادی که مد نظر دارید از قیمت این سگ ها مطلع شوید.

خرید سگ اشپیتز در سگ نگهبان دهکده حیوانات

سگ اشپیتز به دلیل زیبایی ظاهری و وفاداری خاصی که به صاحب خودش دارد، در گروه سگ های محبوب در میان ایرانیان قرار می گیرد. این سگ جذاب با ظاهر فوق العاده خودش، به شما لذت زیادی می دهد. اما همانطور که گفتیم نباید به ظاهر این سگ ها توجه داشته باشید. حتما ویژگی ها و میزان مهربان بودن آن ها را بررسی کنید و مطابق با همان پیش بروید.

دهکده حیوانات بهترین سگ های اشپیتز را به شما ارائه می کند که هم با اصالت هستند هم از نظر بیماری و شرایط جسمی بررسی شده اند. در صورت نیاز به خرید این سگ های جذاب و دوست داشتنی، کافیست که با ما همراه باشید. ولی اگر قبل از خرید سوالاتی در مورد این حیوانات و خصوصیات آن ها دارید، می توانید از کارشناسان ما بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول سگ اشپیتز

آیا سگ اشپیتز به عنوان یک سگ خانگی مناسب است؟

بسته به این که کدام یک از نژادهای اشپیتز مد نظر شما باشد، این سگ می‌تواند انتخابی خوب یا بد برای خانه باشد. بهتر است نژادهای بزرگ این سگ را برای نگهداری در خانه انتخاب نکنید اما نژادهای کوچک کاملا مناسب هستند.

 

آیا سگ اشپیتز نیاز به مراقبت خاصی دارد؟

بله، انواع نژادهای اشپیتز به دلیل داشتن موهای بلند و ضخیم، نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارند. بهترین درخشندگی و بهداشت پوست و مو را با برس‌زدن روزانه و تمیزی منظم برای سگ خود فراهم کنید. همچنین، اشپیتزها نیاز به فعالیت‌های ورزشی منظم دارند تا از اضطراب و رفتارهای ناپسندشان جلوگیری شود. آموزش اولیه و اجتماعی‌سازی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا آنها رفتارهای مطلوب را بیاموزند و به حیواناتی با همکاری عالی تبدیل شوند.

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید