دوبرمن Doberman

تماس بگیرید سگ دوبرمن بلوطی اصیل
تماس بگیرید دوبرمن خالص اروپایی
تماس بگیرید توله دوبرمن مشکی اصیل

6c1bef87e0d41db7786777e94a1c4463

سگ دوبرمن

سگ دوبرمن یک سگ از نژاد سگ های آلمانی است که اولین بار توسط یک شخص آلمانی به نام دابرمن شناخته شد. اگرچه در قرن نوزدهم اعتقاد داشتند که نژاد اصلی سگ دوبرمن، سگ آپولدا بوده است اما گمانه زنی هایی وجود دارد که این سگ ها از ادامه نسل روتویلر و Hound خاکستری آلمانی و انگلیسی است. حدود 100 سال است که این نژاد از سگ های آلمانی، ثبت و شناخته شده است و در جاهایی مختلفی از آنها استفاده می گردد. مهم ترین خصیصه سگ دوبرمن، وفاداری و از خودگذشتگی بالای این سگ است. اگرچه این سگ مانند بعضی سگ ها، بزرگ هیکل یا پر مو نیست ولی توده عضلانی این سگ به قدری قوی و قدرتمند است که اگر عملکرد این سگ را ببینید حتما تعجب خواهید نمود. سگ دوبرمن در دنیا به نام دابرمن یا ژاندارم نیز شناخته می گردد.

دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر یک سگ نجیب به تمام معنا خواهد بود. این سگ همواره همراه و مراقب شما خواهد بود و ظاهر پر هیبت آن باعث می گردد هر مهاجمی از این سگ با پوزه قوی بترسد. عضلات قوی و متراکم و سر مثلثی شکل این حس را به بیننده القا می نماید که هرگونه نزدیک شدن بی اجازه به صاحب این سگ، تاثیرات بدی به همراه خواهد داشت. این سگ آلمانی به دلیل باهوش بودن نیاز دارد که سرگرم شده و با آن بازی های هیجانی شود پس سگ دوبرمن خود را با دیگر سگ ها آشنا نموده یا هنگام دوچرخه سواری سگ دوبرمن را با خود همراه کنید تا مجبور به دویدن زیاد و مشاهده مکان های مختلف شوند و از ایجاد کارهای تکراری برای این سگ ها بپرهیزید. سگ دوبرمن در نظر مردم یک سگ اشرافی و اصیل است و اگر برای نگهبانی از منزل یا افراد خانواده خود به دنبال یک سگ هستید، سگ دوبرمن پینچر را هم در نظر داشته باشید. در کل اگر زمان و حوصله زیادی برای تربیت و آموزش سگ ها دارید، داشتن سگ دوبرمن اصیل را به شما پیشنهاد می دهیم.

سگ دوبرمن اصیل

سگ دوبرمن اصیل حس بویایی قابل توجهی دارد و از این نظر کاربردهایی در شکار یا عملیات های جستجو دارد که همه سگ ها از پس آن بر نخواهند آمد. چشم های بادامی سگ دوبرمن اصیل ، کتف های حجیم و برجسته، گونه های پهن از خصیصه های این سگ ها است که سگ دوبرمن اصیل را به  کابوسی برای دزدان و سارقان تبدیل نموده است. از نقاط برجسته و بی نظیر این سگ، فهمیدن اشاره و حرکات ریز صاحب خود هست، در واقع در برقراری ارتباط با این سگ نیاز به صحبت و انجام حرکات خاصی نیست و این سگ توانایی بالایی در شناخت موقعیت و حرکات صاحب خود خواهند داشت. بیماری ها و مشکلاتی که سگ دوبرمن ممکن است به آن دچار شود علاوه بر مشکلات و دردهای لگنی که در اکثر سگ ها در کهنسالی بروز می کند، بیماری های خونی، مشکلات گوارشی و هضم غذا است. البته این سگ ها در صورت داشتن وزن ایده آل می توانند عملکرد بهینه را از خود نشان دهند و چاق شدن مخاطرات زیادی برای این سگ ها به همراه خواهد داشت پس ورزش و فعالیت را برای این سگ ها جدی بگیرید.

قیمت سگ دوبرمن

قیمت سگ دوبرمن  به عواملی مانند سن، آمادگی جسمی و سلامت، جنسیت، انجام حرکات و ویژگی های خاص و .... بستگی دارد. این سگ آلمانی در زمان حس کردن خطر از سوی افراد، به نیم تنه بالایی به ویژه گردن و صورت حمله خواهد کرد و به قدری خشن برخورد خواهد نمود که تجربه ثابت کرده است تنها راه رهایی استفاده از تفنگ یا راه های تهاجمی از این قبیل است. اگرچه خشونت این سگ ها درموقع خطر زیاد است ولی گفته می شود این سگ ها اگر شرایط بحرانی نشود آسیب جدی وارد نکرده و فقط فرد مشکوک را به  گوشه ای می کشاند تا صاحب خود یا پلیس سر برسد.از سگ دوبرمن پینچرعلاوه بر مراکز حساس و امنیتی، در مکان های شلوغ و پر رفت و آمدی مثل فروشگاه های زنجیره ای  در اروپا استفاده می شود. 

پرورش سگ دوبرمن

پرورش سگ دوبرمن در حال حاضر در سراسر دنیا از آمریکای شمالی تا آفریقا انجام می گیرد. به دلیل هوش و ذکاوت بالای سگ دوبرمن اصیل به شما پیشنهاد می کنیم که اصلا از تنبیه های سخت برای دوبرمن پینچر استفاده نکنید زیرا ممکن است اصلا این خاطرات از ذهن این سگ باهوش پاک نشود. یادگیری در این سگ ها بسیار خوب پیش خواهد رفت و در اداره های پلیس به این سگ ها آموزش می دهند که چگونه ردیابی و جستجو انجام دهند. پرورش و آموزش این نوع سگ ها به قدری پیشرفت و وسعت داشته است که سال هاست یک باشگاه مخصوص به این سگ ها در آمریکا احداث شده است تا آخرین اطلاعات و اخبار در مورد دوبرمن در آن ارائه شده و آموزش های لازم برای آنها تدوین و اجرا گردد. پرورش سگ دوبرمن باید درست و با دقت کافی صورت پذیرد وباید بدانید که  این سگ ها در مقابل اضطراب از خود واکنش زیادی نشان خواهد داد و ممکن است مانند بچه ها دچار لرزش بدن شود و حتی شروع به جویدن وسایل ریز کند.

مشخصات دوبرمن

به دلیل وجود نژاد های مختلف این سگ در طی سالیان دراز، ویژگی ها و مشخصات سگ دوبرمن متفاوت خواهد بود و در هرکدام از نژادها بعضی صفات تقویت بیشتری یافته است مثلا آموزش بعضی نژادهای دوبرمن راحت تر است ولی بعضی نژاد های دوبرمن به دلیل بازیگوشی، به آموزش ها توجه نمی کنند و سخت تر است. اگرچه اختلاط نژادی، بهبودهای زیادی را برای این سگ ها به همراه داشته است ولی در تکثیرهای غیراصولی، بیماری های ژنتیکی در این سگ ها به وجود آمده است و نتیجه پرورش غیر اصولی باعث به وجود آمدن بیماری های خونی در این نژاد شده است. سگ دوبرمن با جثه ای متوسط، در جنس نر قدی در حدود 70 سانتی متر و جنس ماده آن حدود 60 سانتی متر ارتفاع دارد.وزن سگ دوبرمن نر 30 الی 40 کیلوگرم است و در مورد جنس ماده محدوده وزن نزدیک به جنس نر خواهد بود ولی ارتفاع نژاد نر تا 70 سانتی متر و ارتفاع ماده ها حداکثر تا 65 سانتی متر هم خواهد رسید.طول عمر سگ دوبرمن به طور میانگین 13 سال خواهد بود.

پوشش سگ دوبرمن

سگ دوبرمن دارای جثه ای متوسط بوده و پاهایی کوتاه دارد. بدن عضلانی سگ دوبرمن به صورتی است که از دور استخوان های آنها مشخص است و به جز گردن خود، هیچ جایی از بدن آنها با موها پوشیده نشده است. سگ دوبرمن به رنگ های بلوطی، قهوه ای، سیاه، سفید یا ترکیب دو رنگ وجود دارند. البته در صورت این سگ ها و دور چشمان این سگ ها دو رنگ بوده و رگه های رنگی  دیده می گردد. متاسفانه در سال های اخیر دیده شده بعضی از افراد گوش ها یا دم این سگ ها را جراحی نموده و تغییر می دهند که ما به هیچ عنوان این قضیه را تایید و توصیه نکرده و به جز خطرات احتمالی در سلامت این سگ ها و ایجاد اضطراب برای سگ دوبرمن، باعث می گردد تناسب ظاهری این سگ ها از بین رفته و دیگر مانند قبل برازنده و پر هیبت به نظر نیایند. سگ دابرمن به سرما حساس بوده و اگر قصد پیاده روی در هوای برفی را دارید سعی کنید این زمان طولانی نگردد زیرا این حساسیت به قدری است که گفته می شود این سگ ها در عملیلات های پلیسی در فصل سرما شرکت داده نمی شود.

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید