قفقازی Ghafghazi

سگ قفقازی

 

IMG 20190705 WA0083

سگ قفقازی همانطور که از اسم آن پیداست متعلق به کشور روسیه و ناحیه قفقاز است. موطن این سگ در ناحیه ای بین دریای سیاه و کاسپین است. این سگ با آب و هوای سرد مشکلی نداشته و سازگاری بالایی در آب و هواهای سردسیر با محیط خواهد داشت به همین دلیل ازاین سگ در نواحی مختلف دنیا استفاده شده و نژادهای جدیدی از این سگ ها به صورت بومی کشورها شناخته می گردد. از نمونه های سگ قفقازی در ایران سگ سرابی مو بلند است که از اختلاط  نژادهای سگ قفقازی و سرابی به وجود امده است و سابقه استفاده و وجود این سگ به قدری در ایران زیاد است که تا حدی می توان این سگ را متعلق به ایران کهن دانست و شواهد نشان می دهد که این سگ ها در قرن های دور توسط عشایر ایران برای شکار و نگهبانی استفاده شده است. در حدود دهد 40 میلادی سگ قفقازی در اروپا رسما شناخته و ثبت گردید و تا سال های سال درنمایشکاه های نژادهای سگ در اروپا حضور داشته است. سگ قفقازی هم چنین به دلیل توانایی بالای این سگ ها در حفاظت از گله و گوسفندان، توسط بومیان منطقه قفقاز به عنوان سگ خرس کش شناخته می شده است  که گفته می شود توان مقابله با حیوانات درنده حتی تا اندازه خرس را خواهد داشت. نام های دیگر سگ قفقازی، شاهسون، سنگسری است.

سگ قفقازی فروشی

سگ قفقازی فروشی در کشورهای مختلف بازار خوبی داشته و بازارهای بزرگی در آمریکا، اروپا و حتی کشورهای آسیای دور مانند چین و کره و ...  دارد. در ایران نیز بازار سگ قفقازی فروشی داغ بوده و تمامی نژادهای این سگ به فروش می رسد. به طور کلی سگ قفقازی برای نگهبانی و پاسبانی گزینه بهتری خواهد بود.بدن این سگ ها در زمان راه رفتن به صورت پاهای موازی و راست است و هیچ گونه ایرادی مانند بعضی سگ ها در راه رفتن خود نخواهند داشت. سگ قفقازی مانند مدل های سگ های شکاری نیازبه فعالیت هرروزه ندارد ولی برای این سگ ها پیاده روی روزانه را در برنامه خود داشته باشید و از زمان توله بودن حرکت های روزانه مانند پیاده روی را به او عادت دهید تا در بزرگسالی با پیاده روی های طولانی مشکل نداشته باشد.

قیمت سگ قفقازی

قیمت سگ قفقازی بر اساس سن سگ شاهسون، قد و جثه، میزان سلامت، آموزش های داده شده، نژاد، جنسیت و ... تعیین می گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نژادها و توله های موجود سگ قفقازی با شماره های سایت دهکده حیوانات تماس بگیرید. سگ قفقازی دارای جثه بزرگ و قوی هیکلی دارد و جمجه بزرگ و پهن از دور حس خشن بودن به شما القا خواهد نمود.  پوزه کوتاه، قد کوتاه در عین جثه بزرگ، صورت تیره به ویژه چشم های ریز و تخم مرغی و گاها چشم های قرمز از ویژگی های ظاهری سگ قفقازی خواهد بود. بینی سگ شاهسون بزرگ است و جمجمه به شکل مخروطی خواهد بود از همه مهم تر موها و دم این سگ ها بلند است و در نگاه اول پرپشتی موهای سگ قفقازی به چشم خواهد آمد و این موهای بلند و پرپشت به این سگ ها کمک خواهند نمود که دمای پایین را تحمل کنند و تا کنون دمای 47 درجه زیر صفر منطقه قفقاز را به خود دیده اند. اگر از این سگ برای مناطق کوهستانی و سردسیر می خواهید استفاده کنید نگران نباشید، سگ قفقازی حتی تحمل پیاده روی های طولانی در سرما را خواهد داشت. گوش های بزرگ این سگ ها در شنیدن صداهای ضعیف مفید خواهد بود اگرچه بعضی از افراد گوش های این سگ ها را عمل می کنند ولی گوش های بلند این سگ معروف بوده و بر زیبایی این سگ ها میفزاید. 

مشخصات سگ قفقازی

مشخصات سگ قفقازی شامل قد و وزن و طول عمر، بیماری های سگ قفقازی در ادامه این متن از دهکده حیوانات بیان می گردد. ارتفاع سگ شاهسون نر بین 68 سانتیمتر تا 75 خواهد بود و در جنس ماده سگ قفقازی شاهد ارتفاع حدود 73 سانتیمتر خواهیم بود و طبیعتا جثه ماده ها نسبت به نرها کوچکتر خواهد بود. از مشخصات سگ قفقازی، نترس بودن، سلطه گری، شجاعت زیاد و بد بینی نسبت به اطراف است. این سگ ها توانایی ارتباط زیاد با محیط اطراف دارد و در صورت آموزش دادن، کاملا اجتماعی خواهد بود. حداکثر سن سگ قفقازی 12 سال است.

آموزش سگ قفقازی

در آموزش سگ قفقازی در سال های اولیه بسیار دقت نمایید زیرا این سگ با استعداد در صورت آموزش درست می تواند در بزرگسالی یک همراه و نگهبان کامل برای شما و همراهانتان محسوب گردد. حس ششم بالای سگ قفقازی به کمک این سگ آمده که بعد از مشاهده کوچکترین نشانه از وجود خطر، از هیچ اقدامی در جهت محافظت از شما دریغ ننماید. دقت کنید که صفت رفتار تند با مهاجمان در این سگ وجود دارد و ما به شما توصیه می کنیم قبل از آموزش کامل سگ قفقازی، این سگ را به تنهایی با کودکان خود همراه نکنید زیرا این سگ ها این قابلیت را دارند که در صورت شوخی زیاد، به کودکان حمله نمایند که نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت ولی از طرفی در صورت وقوع خطر به اندازه یک تفنگ کالیبر قدرت حفاظت از شما را دارد. نگهداری سگ قفقازی در مناطق بیایانی و خشک توصیه نمی گردد ودر صورت نگهداری در این مناطق حتما در جای نگهداری آنها ازوسایل خنک کننده به طور غیر مستقیم استفاده نمایید.

بیماری های سگ قفقازی 

به دلیل دارابودن موهای زیاد سگ قفقازی پیشنهاد می گردد در طول روز چندین بار برس روزانه داشته باشد و حتما در طول ماه حمام داده شود تا دچار ریزش مو نگردد. به جهت نیاز این سگ ها به تحرک بالا، بهتر است در باغ ها و ویلاها از سگ قفقازی استفاده شود تا محبور به حرکت زیاد باشد و چاق نشود.سگ قفقازی نیازی به شست وشو و تمیز کردن روزانه ندارد فقط هفته ای چندبار با برس این سگ ها را تمیز کنید و ماهی یکبار حمام ببرید ولی شانه کردن موهای زیاد این سگ ها هر چند روز یکبار لازم خواهد بود ولی نگران آلرژی های شایع در سگ ها در مورد سگ قفقازی نباشید و به جز ریزش موی سالیانه، ریزش موی شدید در ان ها وجود ندارد.

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید