بولداگ Bulldog

تماس بگیرید سگ بولداگ فرانسوی - B300
تماس بگیرید سگ بولداگ آمریکایی - B200
تماس بگیرید توله بولداگ اینگلیش - B400
تماس بگیرید توله بولداگ انگلیسی - B100

بولداگ Bulldog یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ در جهان است. در واقع می‌توان آن‌ها را از لحاظ رتبه‌بندی در مکان چهارم درخواست ها قرار داد. با داشتن شخصیتی آرام، شجاع و صمیمی دیدن این‌که چرا مردم اینقدر به این سگ باوفا علاقه دارند، تعجب‌برانگیز نیست. از انگلیسی‌ها گرفته تا فرانسوی‌ها، همگی حس خوبی به این نژاد دارند. سلبریتی‌هایی نظیر لیدی گاگا، لئوناردو دی‌کاپریو و جان لجند هر کدام یکی از آن‌ها را در خانه خود نگهداری می‌کنند. بولداگ جان لجند حتی یک حساب توییتر هم دارد! با این تفاسیر می‌توان دریافت که با یک نژاد معمولی سر و کار نداریم.

بولداگ Bulldog

شکل ظاهری نژاد بولداگ Bulldog

هرگز نباید نژاد بولداگ را با سایر نژادها مقایسه کرد. بولداگ‌ها از لحاظ ظاهری تفاوت چشمگیری با سایر سگ‌ها داشته و باید کمی به دقت آن‌ها را آنالیز کرد. آن‌ها دارای پوستی آویزان، پیشانی چین‌خورده، بینی بسیار کوچک، پوزه‌ای با لب و لوچه آویزان، قدی کوتاه و وزنی سبک هستند. بولداگ‌ها معمولا نزدیک به 50 کیلو وزن دارند، اما این باعث نمی‌شود که هر روز در کنار شما بنشینند و هیچ تحرکی از خود نشان ندهند. اتفاقا، بولداگ‌ها عاشق پیاده‌روی با صاحبان خود هستند. پاهای کوتاه بولداگ‌ها باعث شده است تا آن‌ها خیلی بامزه راه بروند و جزو خانواه سگ‌های پاکوتاه محسوب شوند.
برخلاف پاها و قامت کوتاه، بولداگ‌ها شانه‌هایی عریض و سینه‌ای سپر دارند. همچنین صورت مکعبی او، آن‌ را از سایر نژادها متمایز ساخته است، صورتی که دو طرف آن از گونه‌های آویزان برخوردار است. شاید چشمان درشت و سیاه بولداگ Bulldog موجب شده است که بسیاری آن را نژادی عصبانی و بی‌حوصله تصور کنند؛ اما برخلاف ظاهر عصبی خود قلبی مهربان و رئوف دارد که تا سال‌ها به صاحب خود وفادار می‌ماند.

بولداگ Bulldog

خلق و خوی نژاد بولداگ Bulldog

سگ‌های بولداگ نسبت به سایر نژادها کمی تنبل هستند، البته همانطور که گفتیم آن‌ها عاشق پیاده‌روی هستند اما تنها برای مدت محدودی به این کار مشغول می‌شوند. بنابراین بهتر است از همان دوران ابتدایی زندگی، آن‌ها را به ورزش کردن و پیاده‌روی عادت دهید. اگر قصد خرید این نژاد را دارید، بهتر است قبل از هر چیز یک اتاق مخصوص که دارای عایق صدا باشد را برایش کنار بگذارید. بولداگ‌ها به دلیل داشتن پوزه‌ای کوتاه، بسیار خروپف و خس‌خس می‌کنند.
سگ بولداگ بسیار پر خور و خوش اشتهاست. توصیه می‌شود هرگز نگذارید دور از چشمان شما به سراغ خوراکی‌های داخل آشپزخانه بروند. آن‌ها بسیار کنجکاو و گاهی خرابکار هستند. فراموش نکنید که آن‌ها هرگز تحمل گرمای شدید تابستان را ندارند. از این رو، در خنک نگه داشتن محیط خانه بسیار کوشا باشید.

بولداگ Bulldog

نگهداری از سگ بولداگ Bulldog

نگهداری از بولداگ‌ها کار سختی نیست. آنها موجوداتی بی‌آزار و تنبل هستند که خانه را به هرجایی ترجیح می‌دهند. بولداگ‌ها برای این‌که حوصله‌شان سر نرود تنها 15 الی 20 دقیقه به پیاده‌روی نیاز دارند. آن‌ها بعد از خوردن و خوابیدن علاقه زیادی به پیاده‌روی دارند (فراموش نکنید که هرگز دویدن و خسته شدن را ترجیح نمی‌دهند). کافیست چند دقیقه آن‌ها را به بیرون ببرید و بعد گذشت چند دقیقه مسیر خانه را برای خوابیدن به شما نشان می‌دهند! به یاد داشته باشید که هر گز در روزهای گرم و سرد سال آن‌ها را به جنب و جوش وا ندارید. چراکه به دلیل دماغ کوچک خود دچار تنگس نفس خواهند شد. بهترین هوا برای آن‌ها هوای معتدل است.

بولداگ Bulldog

تغذیه سگ بولداگ Bulldog

مقدار تغذیه سگ بولداگ Bulldog حتما باید تحت نظارت و تایید دامپزشک تجویز شود. این نژاد به دلیل متابولیسم خاص خود، نیاز به مصرف غذاهای باکیفیت و خشک دارد. هرگز به آن‌ها اجازه خوردن غذای انسان‌ را ندهید، زیرا مستعد چاق شدن هستند که این امر می‌تواند مانع تحرک آن‌ها شود. میزان غذای مصرفی بولداگ‌ها بستگی به جثه و سن آن‌ها دارد. میزان مناسب برای تغذیه بولداگ‌ها روزانه دو وعده غذای مخصوص سگ است.
نژاد بولداگ ابتدا در قرن 16 میلادی جفت‌گیری شد. از این نژاد اوایل برای مسابقاتی تحت عنوان "گاوگیری" استفاده می‌شد. اما، بعدها به دلیل خلق و خوی گرمشان نزد مردم محبوب شدند. همه این نژاد را با شجاعت مثال‌زدنیشان می‌شناسند. شجاعتی که موجب شده است برخی از افراد از آن‌ها به عنوان سگ نگهبان استفاده کنند. توصیه می‌شود در هنگام خرید حتما از سلامت جسمی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید