طول عمر سگ هاسکی

شاید در سال 1909 هیچکس فکرش را هم نمی کرد که نژاد هاسکی به چنین محبوبیتی برسد. در واقع هدف اصلی خلق این نژاد، کمک به اسکیموهای آلاسکا برای کشیدن سورتمه ها بود. سورتمه هایی که نیاز به حیواناتی دونده و در عین حال مقاوم در برابر سرما برای کشیده شدن داشتند. همین امر لزوم به کار گیری از هاسکی ها را ضروری کرد. اما رفته رفته هاسکی ها به سرزمین های شمالی کانادا راه یافته و مردم با آنها آشنا شدند. همین آشنایی کافی بود تا هاسکی ها تبدیل به حیوانات خانگی نیز بشوند. بسیاری از مردم کانادا با پرورش سگ های هاسکی از آنها به عنوان یک سنگ صبور در کنار خود استفاده کردند.

معرفی سگ هاسکی

سگ هاسکی از نظر جثه در وضعیت قابل قبولی بوده و جزو نژادهای بزرگ محسوب می شود. وزن تقریبی آنها بین 16 الی 27 کیلوگرم می باشد. ارتفاع آنها نیز بین 51 الی 60 سانتی متر است. پوشش سگ های هاسکی به شکلی است که هرگز سرما را حس نکنند. آنها دارای دو لایه مو بوده و هر کدام 3 هفته زمان برای رویش نیاز دارند. هاسکی ها از نظر ظاهری نیز فرق های زیادی با گونه های مختلف سگ دارند.
آنها تلفیقی از نژاد گرگ و سگ بوده و از چشمانی بادامی با رنگ آبی برخوردارند. رنگ پوست آنها مشکی و سفید بوده و اغلب آنها دارای رنگی تلفیقی هستند. گوش های تیز و بلند آنها باعث شده است تا قدرت شنوایی بالایی در کنار حس بویایی خوب داشته باشند. هاسکی ها به طور کلی به 3 گونه سیبرین، مالاموت و آلاسکایین تقسیم می شوند.

طول عمر هاسکی چقدر است

هاسکی ها به طور معمول بین 12 الی 15 سال عمر می کنند. البته این طول عمر بستگی به نحوه نگهداری شما از آنها دارد. اگر در تغذیه و نگهداری آنها کوشا باشید، هاسکی شما حتی تا 17 سال هم عمر خواهد کرد. در غیر این صورت تا قبل از 10 سالگی با بیماری ها و مشکلات فیزیکی جدی‌ای مواجه خواهند شد. چراکه هاسکی ها برای آب و هوای سرد زاده شده اند و توانایی زندگی در گرمای شدید تابستان و هوای شرجی سایر کشورها را ندارند. بنابراین یا باید شرایط مناسب را برای آنها مهیا کنید یا این که قید خرید هاسکی را از همین حالا بزنید. هاسکی ها هرگز علاقه ای به گشت و گذار در روزهای آفتابی را ندارند؛ آنها به شدت درون گرا بوده و از قانون خود تبعیت می کنند. رژیم غذایی خاصی داشته و قادرند در طول روز غذایی مصرف نکرده و از ذخایر انرژی خود بهره ببرند. تمام اینها گویای آن است که نگهداری از هاسکی ها بسیار سخت بوده و نباید آن را دست کم گرفت. همچنین، جلوگیری از بروز بیماری نیز می تواند در طول عمر هاسکی ها تاثیرگذار باشد. تمامی سگ ها سالی 1 الی 2 بار ممکن است مریض شوند؛ هاسکی ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید مدام تحت نظر دامپزشک باشند. شما باید هر 6 ماه یکبار آنها را برای چکاپ به کلینیک برده و از مشکلات احتمالی باخبر شوید؛ مشکلاتی نظیر اضافه وزن، ورم معده، شپش، کک، آب مروارید، بیماری های تنفسی و غیره.

طول عمر هاسکی چقدر است

نگهداری از سگ هاسکی

چالش برانگیزترین مرحله آموزش هاسکی، جلوگیری از فرار کردن آنها است. در واقع هاسکی ها علاقه خاصی به ماجراجویی و فرار کردن دارند. کافیست لحظه ای از آنها غافل شوید، آنگاه غزل خداحافظی را خواهند خواند و کوله بار سفر را می بندند. البته ،این بدان معنا نیست که هاسکی ها بی وفا باشند؛ بر عکس! آنها خیلی به صاحبان خود وفادار هستند، اما حیوانات نمی توانند همیشه بر غرایز خود غلبه کنند. سعی کنید هاسکی خود را اجتماعی بار آورید. آنها را به پارک بوده و با فضای شهر آشنا کنید. مطمئن باشید که این لطف شما را هرگز فراموش نکرده و حس عمیق تری به شما پیدا خواهند کرد. آنها را لوس نکنید! هاسکی ها بسیار درون گرا بوده و هرگز اهل نوازش نیستند. سعی نکنید بر خلاف میل باطنی آنها عمل کنید، چراکه ممکن است از خود واکنش های بدی نشان دهند. توصیه می شود هاسکی ها را در خانه به امان خدا رها نکنید. چراکه خانه را با جایش خراب می کنند. هاسکی ها موجوداتی خراب کار و کنجکاو بوده و این غریزه را هرگز نمی توانند از خود دور کنند.

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید