علت نگهداری سگ توسط خانمها

آیا تا به‌حال با خود فکر کرده‌اید که علت نگهداری سگ توسط خانمها چیست؟ شاید باورتان نشود، اما برخی از خانم‌ها داشتن سگ را به ازدواج ترجیح می‌دهند. سگ‌ها علاوه‌ بر این‌که بهترین دوست انسان‌ها هستند، می‌توانند شریک زندگی‌ آن‌ها هم باشند؛ البته، اگر صاحب آن‌ها زن باشد. تحقیقات نشان داده است که سگ‌ها نسبت به سایر حیوانات دوستان بهتری برای خانم ها هستند. جالب است بدانید در آزمونی که در دانشگاه کانسیوس نیویورک از 1000 زن گرفته شد، بیشتر آن‌ها خوابیدن در کنار سگ‌ها را به سایر موجودات و حتی همسران خود ترجیح دادند.

نگهداری سگ توسط خانمها

دلایل زیادی وجود دارند که زنان را به سگ‌ها علاقمنده کرده و این موجود خوش‌قلب و باوفا را تبدیل به همدمی جدانشدنی برای آن‌ها کرده است. یکی از این دلایل جالب آرام خوابیدن سگ‌هاست.

الگوهای خواب مشابه

شاید باور نکنید ولی برخی از بانوان علاقه دارند شب‌ها را در کنار سگ‌ها بخوابند. تحقیقات نشان داده است که الگوهای خواب سگ‌ها با الگوهای خواب در بانوان مطابقت دارد. سگ‌ها قادرند 6 الی 7 ساعت به خواب بروند که این رقم کاملا با میزان خواب طبیعی هر انسان مطابقت دارد. همچنین، سگ‌ها در خواب بسیار آرام هستند و بسیار کم تکان می‌خورند. از آنجایی که مردها عادت به خر و پف و تکان خوردن در خواب دارند، این امر موجب شده است تا برخی از بانوان خوابیدن در کنار سگ‌ها را به آن‌ها ترجیح دهند.

علت نگهداری سگ توسط خانمها

احساس امنیت در کنار سگ‌ها

معمولا، تامین امنیت خانه می‌تواند به عنوان اصلی‌ترین علت نگهداری سگ توسط خانمها باشد. اکثر خانم‌هایی که تنها زندگی می‌کنند برای تامین امنیت خانه از سگ‌های باهوش و هجومی استفاده می‌کنند. این سگ‌ها مانند یک پلیس نگهبان از صاحبان خود در مواقع خطر محافظت کرده و تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین دوست برای او باشند.
سگ‌ها روحیه خانم ها را به طرز عجیبی شاد می‌کنند
برخی از روانشناسان علت نگهداری سگ توسط خانم ها را به روحیه آن‌ها نسبت داده‌اند؛ به گونه‌ای که بازی با سگ توسط خانم‌ها می‌تواند روحیه آن‌ها را شاد کند. البته، شواهد حاکی از آن است که زنان علاقه‌ای به سگ‌های بالغ نداشته و تنها نژادهای کوچک نظیر پامر و توله‌سگ‌ها را برای نگهداری ترجیح می‌دهند.

علت نگهداری سگ توسط خانمها

هم‌بازی‌های مناسب برای فرزندان

اغلب زنان شاغل در نگهداری از فرزندان خردسال خود با چالش‌های بزرگی مواجه هستند. آن‌ها راه‌های زیادی را برای شاد کردن کودکان خود امتحان می‌کنند، اما هیچکدام از آن‌ها به اندازه خرید یک توله‌سگ بامزه موفقیت‌آمیز نبوده است. خانم‌های شاغل با خرید یک سگ زیبا از شر دغدغه‌های ذهنی خود بابت نگهداری از فرزندان خود خلاص می‌شوند.

علت نگهداری سگ توسط خانمها

بهانه‌ای برای پیاده‌روی

برخی از افراد معتقدند که علت نگهداری سگ توسط خانمها بهانه‌ای برای پیاده‌روی است. معمولا، بسیاری از خانم ها علاقه زیادی به ورزش و پیاده‌روی داشته تا اندام خود را روی فرم نگه دارند. اما تنها علاقه برای انجام این‌کار کافی نیست، بلکه وجود یک انگیزه و بهانه برای بیرون رفتن نیز لازم است. چه کسی بهتر از سگ‌‌ها؟ آن‌ها در طول مسیر پا به پای صاحبان خود بدون این‌که شکایتی کنند به پیاده‌روی می‌پردازند و در کنار صاحب خود لذت می‌برند.

علت نگهداری سگ توسط خانمها

همدم روزهای تنهایی

انواع نژادهای سگ‌ بهترین موجوداتی هستند که شما را هیچگاه تنها نمی‌گذارند. بسیاری از خانمها برای پر کردن تنهایی‌های خود به سراغ سگ‌ها می‌روند. گاهی در مقابل آن‌ها گریه می‌کنند و گاهی با آن‌ها می‌خندند. تحقیقات نشان داده است که خانم‌های که از بیماری افسردگی شدید رنج می‌بردند با خرید سگ و نگهداری از آن‌ها کاملا درمان شده‌اند. سگ‌ها در مواقعی از هر دارویی شفابخش‌تر هستند.

وفاداری علت نگهداری سگ توسط خانمها

شاید عجیب باشد، اما سگ‌ها برای یافتن صاحبان خود هزاران کیلومتر را طی می‌کنند و هرگز دست از جست و جو برنمی‌دارند. خانم ها چگونه می‌توانند به‌راحتی از این ویژگی منحصربفرد آن‌ها بگذرند. اگر از خانم ها بپرسید که چه چیزی اولویت آن‌ها در انتخاب دوست و همدم است، مطمئن باشید که پاسخ آن‌ها "وفاداری" خواهد بود.

علت نگهداری سگ توسط خانمها

بهبود روابط اجتماعی

سگ‌ها نه تنها اوقات فراغت‌ افراد را پر می‌کنند، بلکه به بهبود روابط اجتماعی آن‌ها نیز کمک می‌کنند. بسیاری از خانم‌های خانه‌دار به دلیل مشغله‌های زیادی که در خانه دارند، وقت یافتن یک دوست خوب را ندارند. سگ‌ها به آن‌ها کمک می‌کنند تا راحت‌تر بتوانند با دیگران روابط اجتماعی برقرار کنند. افراد زیادی در پارک‌ها نشسته‌اند و منتظر پیدا کردن یک هم‌صحبت خوب هستند. اما، بهانه‌ای برای باز کردن سر صحبت ندارند. حضور سگ‌ها می‌تواند بهترین بهانه برای آن‌ها باشد.
وفاداری و حس سرخوشی اصلی‌ترین علت نگهداری سگ توسط خانمها است. سگ‌ها باعث می‌شوند تا روحیه خانمها به طرز عجیبی شاد شود و دیگر دغدغه‌ای برای ادامه زندگی نداشته باشند. آن‌ها همیشه در کنار سگ‌ها شاد هستند و دیگر چیزی نمی‌تواند قلب کوچکشان را بشکند. خانمها ویژگی‌های خاصی دارند و خیلی دیر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. اما، با دیدن سگ‌ها کنترل خود را از دست داده و به سمت آن‌ها می‌دوند.

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید