غذای سگ هاسکی

احتمالا بارها با خود فکر کرده اید که چرا یک سگ هاسکی نداشته باشم. در واقع سگ های هاسکی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار بوده و همین امر آنها را نزد افراد محبوب کرده است. اما، این موجودات زیبا خیلی هم کم خرج نبوده و ماهانه ممکن است بین 1 الی 2 میلیون تومان خرج روی دست شما بگذارند. بنابراین، قبل از خرید حتما به این موضوع توجه داشته باشید. هاسکی ها بسیار موجوداتی پر انرژی بوده و در طول روز مدام در حال شیطنت هستند. جالب است بدانید که هاسکی ها همان قدر که پر انرژی هستند، همان قدر نیز آرام و ساکت می باشند. شاید تصور کنید که هاسکی ها حیواناتی پرخور باشند؛ اما، برخلاف فعالیت‌های زیاد روزانه از اشتهای کمی برخوردارند.

رژیم غذایی سگ هاسکی

هاسکی ها دارای وزنی معادل 15 الی 27 کیلوگرم هستند. این وزن در ماده ها و نرها متفاوت است. از آن جایی که خلق و خوی هاسکی ها مطابق با سرزمین های سردسیر است، رژیم غذایی آنها جز گوشت و پروتئین نمی تواند چیز دیگری باشد. در واقع در آلاسکا و سیبری تنها گوشت ماهی و یخ زده پیدا می شود. همین امر موجب شده است تا پروتئین جزو جدایی ناپذیر رژیم غذایی آنها شود. سگ هاسکی به طور معمول نیاز به مصرف 1358 کالری در روز دارد. البته، این مقدار کالری بستگی به میزان فعالیت روزانه او دارد. متابولیسم بدن سگ هاسکی به گونه ای عمل می کند که کالری ها را متناسب با نیازهای روزانه او ذخیره کرده و مانند کوهان شتر به او تزریق کند. به همین خاطر است که هاسکی ها مدت زمان زیادی را می توانند بدون غذا زنده بمانند.

رژیم غذایی سگ هاسکی

غذای مورد علاقه هاسکی

البته، هاسکی های اهلی و خانگی به دلیل این که سال ها در جوار انسان ها زندگی کرده اند، با روش زندگی آنها خو گرفته اند؛ به گونه ای که خیلی راحت به سبزیجات و میوه علاقمند می شوند. شما می توانید در طول روز در کنار گوشت و پروتئین از محصولات مکمل نظیر سبزیجات و میوه نیز استفاده کنید. سایر مکمل های مجاز عبارتند از:

  • چربی: روغن کانولا، دانه کتان، چربی مرغ
  • کربوهیدارت: هاسکی ها برای ثابت ماندن قند خون خود نیاز به مصرف کربوهیدارت دارند. سیب زمینی شیرین حاوی کربوهیدرات بوده و بهترین گزینه انتخاب برای تنظیم قند خون هاسکی می باشد.
  • امگا3: امگا3 موجب می شود تا پوست و پوشش خارجی هسکی در سلامت کامل به سر ببرد.
  • DHA: در کنار مصرف امگا 3 می توانید از DHA3 نیز استفاده کرده و به رشد مغز و چشم توله سگ هاسکی کمک کنید.
  • کلسیم فسفر: هاسکی ها نیازی مبرم به استفاده از فسفر و کلسیم دارند. البته نسبت کلسیم به فسفر باید باید همیشه نصف کلسیم به فسفر باشد. یعنی برای هر 100 گرم فسفر، 50 گرم کلسیم نیاز است.

از آنجایی که هاسکی ها اشتهای کمی دارند، بهتر است در غذاهای کم کالری در کنار پروتئین استفاده کنید. آنها حتی با مصرف مقدار کمی کالری قادر به تنظیم و سوخت ساز بدن خود هستند. چراکه متابولیسم بدن آنها برای زندگی در آب و هوای سرد شکل گرفته است. همچنسین از دادن شیر، کشک و سایر مواد لبنی به هاسکی ها خودداری کنید. زیرا آنها تحمل لاکتوز یا گلوتن را ندارند.

تغذیه هاسکی متناسب با سن

به طور کلی هر چه سن هاسکی ها بالا برود، تغذیه آنها نیز تغییر می کند. برای توله های هاسکی میزان 22 درصد پروتئین و 8 درصد چربی در غذای مخصوص سگ مناسب است. سعی کنید برای اطمینان بیشتر حتما از غذای مخصوص توله سگ استفاده کرده و از ارائه محصولات طبیعی و خانگی جدا خودداری کنید. زمانی که توله سگ ها 90 درصد رشد خود را انجام داده و به یک هاسکی بالغ تبدیل شدند، باید غذای آنها را به غذای سگ بزرگسال تغییر دهید. از آن جایی که سگ های بالغ نیاز کمتری به کالری دارند، غذاهایی با پروتئین 18 درصد و چربی 5 درصد مناسب خواهد بود. در سگ های میانسال نیز به علت کاهش فعالیت، باید میزان کالری و رژیم غذایی آنها را تغییر داد. در واقع با سالم بودن سگ هاسکی نیازی به مصرف بیش از اندازه کالری نبوده و تنها تامین نیاز روزانه در آنها کفایت می کند. البته، بهتر است این امر را با دامپزشک حتما هماهنگ کنید.

 

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید