آموزش نشستن به سگ هاسکی

اگر نسبت به اهمیت نشستن سگ هاسکی آگاهی داشته باشید، حساسیت زیادی برای یاد دادن این امر به آن ها به خرج خواهید داد. در واقع سگ ها معمولا به صورت طبیعی تمایل به نشستن دارند. به همین علت یکی از نخستین آموزش هایی که به سگ هاسکی داده می شود، نشستن است. آموزش نشستن سگ هاسکی این کمک را به شما می‌ کند که بتوانید از رفتارهای ناخواسته آن را کنترل کنید. روش های مختلفی در این زمینه وجود دارند که به شما این امکان را خواهند داد تا بتوانید برای آموزش نشستن به سگ به راحتی عمل کنید. سعی کنید برای یاد دادن سگ هاسکی نکات کلیدی را در نظر داشته باشید. هر اندازه که برقراری ارتباط با سگ حائز اهمیت است، می توان بیان کرد که در یادگیری سگ استفاده از زبان بدن نیز بسیار کاربردی خواهد بود. با سایت دهکده حیوانات همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش نشستن به سگ هاسکی

۵ روش کاربردی برای آموزش نشستن به سگ

یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین کارها هنگام نگهداری از سگ، آموزش نشستن به این حیوان خواهد بود. سعی کنید برای هر کاری حوصله به خرج دهید. آموزش نشستن به سگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. سگ ها برای یاد گرفتن به مانند کودکان نیاز به تمرین و تکرار خواهند داشت. روش های متفاوتی در این بین به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید دستور نشستن به سگ ها را به آن ها یاد بدهید.

۵ روش کاربردی برای آموزش نشستن به سگ

آموزش نشستن به سگ

راهکار نخست برای آموزش نشستن به سگ این است که به آرامی پیش بروید. با توجه به اینکه سگ هاسکی به شدت مستعد یادگیری است، می توانید با تمرین و تکرار تمام دستورات خود را به آن ها آموزش دهید. سعی کنید برای آموزش نشستن به سگ در نخستین گام محیط مناسبی را انتخاب نمایید. محیطی که انتخاب می کنید به سگ احساس راحتی می دهد. توصیه ما به شما این است برای آموزش نشستن به سگ، محیط خانه را انتخاب کنید. با توجه به اینکه در محیط بیرون از خانه حواس سگ به موارد بسیاری پرت می شود. گاهی اوقات امنیت این حیوان به خطر خواهد افتاد. مورد بعدی برای آموزش نشستن به سگ، توجه به خلق و خوی نژاد این حیوان خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است در ابتدای تمرین بسیار شاد و فعال باشد. با این حال در طول تمرین متوجه می شوید که شادابی خود را از دست می دهد. سعی کنید در این شرایط زمان تمرین را کاهش دهید.

آموزش نشستن به سگ

آموزش نشستن به سگ با تشویقی

یکی دیگر از راهکارهای آموزش نشستن به سگ، استفاده از موارد تشویقی خواهد بود. در واقع کارشناسان بر این باورند که متداول ترین روش برای آموزش سگ، استفاده از تشویقی است. برای این کار می توانید از خوراکی های مفید استفاده نمایید. با کمک گرفتن از تشویقی می توانید توجه سگ را جلب کنید. در واقع مهمترین نکته ای که هنگام آموزش دادن به سگ باید در نظر بگیرید این است که به طور کامل باید توجه آن به شما و دستوری که به آن می دهید، جلب شود. برای آموزش نشستن سعی کنید تشویقی را به سگ نشان دهید و سپس فرمان نشستن را صادر کنید. هنگام نشستن سگ بهتر است که آفرین بگویید. پس از این مراحل می توانید سگ را آزاد بگذارید. چنانچه احساس می کنید دستور نشستن را به سگ هاسکی یاد داده اید، می توانید روی به حذف تشویقی بیاورید. معمولا بعد از گذشت دو هفته می‌ توانید برای حذف تشویقی اقدام نمایید.

آموزش نشستن به سگ با تشویقی

آموزش نشستن به سگ با تحسین رفتار طبیعی

یکی دیگر از روش هایی که می تواند برای آموزش نشستن به سگ کاربردی باشد، تحسین رفتار طبیعی این حیوان خواهد بود. معمولا برای سگ های آرام این روش کاربردی است. علاوه بر این هنگام بالا رفتن سن سگ می توانید از این روش کمک بگیرید. اگر به دنبال آموزش نشستن به سگ هستید، بهتر است که محیطی راحت برای شروع تمرین انتخاب کنید. پس از آن سعی کنید به تماشای کارهای طبیعی سگ بپردازید. در حین انجام این کار و هنگامی که پشت سگ به زمین برخورد کرد، می توانید سرش را نوازش داده و به او فرمان نشستن را بدهید. کمک گرفتن از یک تشویقی نیز در این بین شما را یاری خواهد کرد. تکرار این تمرین می تواند به خوبی برای آموزش نشستن به سگ کاربردی عمل کند. فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید از لحن تند و خشن برای آموزش دادن به سگ در این روش استفاده نمایید.

آموزش نشستن به سگ با تحسین رفتار طبیعی

آموزش نشستن به سگ با قلاده

برای آموزش دادن سگ های بیش فعال و بازیگوش بهتر است که از قلاده کمک بگیرید. ابتدا قلاده را به سگ خود ببندید. در بستن قلاده دقت داشته باشید که این کار را محکم انجام ندهید. محکم بستن قلاده موجب آزار سگ می شود. در نتیجه تلاش شما بی نتیجه خواهد ماند. حال می توانید در کنار سگ بایستید و برای نشستن، آن را تشویق کنید. به آرامی سعی کنید نشیمنگاه سگ را به سمت زمین هدایت نمایید. اگر در این زمینه سگ همکاری لازم را با شما ندارد، می توانید برای تعویض محیط آموزشی اقدام کنید. برای آموزش با استفاده از این روش با توجه به اینکه سگ های بازیگوش را در اختیار دارید، صبوری به خرج دهید. پس از آن که با استفاده از فشار دست آموزش نشستن را به سگ خود دادید، می‌ توانید آرام آرام بدون لمس بدن سگ و کمک گرفتن از فشار دست این روش را مجددا انجام دهید.

آموزش نشستن به سگ با قلاده

ساده ترین روش برای آموزش نشستن به سگ

روش دیگر برای آموزش نشستن به سگ استفاده از نکات ساده است. در واقع برای اینکه به سگ خود نشستن را آموزش دهید، می توانید از زبان بدن کمک بگیرید. به هیچ عنوان کیفیت را فدای کمیت نکنید. حفظ آرامش و رضایت سگ از نکات مهم برای یاد دادن به این حیوان است. صبر، صبر و صبر از جمله اساسی ترین رمزها برای آموزش دادن به سگ شناخته می شود. استفاده از وسایل مختلف نیز می تواند برای آموزش نشستن به سگ کاربردی باشد. به عنوان مثال برخی از خوراکی های کم کالری را می توانید در این زمینه به کار بگیرید.
اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، مجموعه دهکده حیوانات به واسطه تخصص و تجربه‌ ای که در این زمینه دارد، پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید