آموزش حمله سگ به افراد غریبه

آموزش حمله سگ به افراد غریبه به تخصص، احتیاط و صبر زیادی نیاز دارد. همچنین یک سگ منضبط به صورت غریزی می تواند از صاحب خود و خانواده وی دفاع نماید. پس با حرکاتی مانند غرغر یا پارس کردن، صاحب خود را از وجود مزاحم یا غریبه مطلع می نماید. در ادامه با نحوه آموزش حمله سگ به افراد غریبه بیشتر آشنا می شویم. با دهکده حیوانات همراه باشید.

 مراحل آموزش حمله به سگ

مراحل آموزش حمله به سگ

آموزش حمله سگ به افراد غریبه پروسه دشواری بوده که باید از همان دوران تولگی آغاز گردد. البته استفاده از تکنیک های مختلف مقابله این پروسه را آسان نموده و در صورت لزوم سگ صاحب خود را از خطرات احتمالی که ملک یا فرد را تهدید می کند، فوراً مطلع می نماید. پس با مقداری حوصله و زمان می توان سگی را آموزش داد که در مواقع ضروری مناسب ترین عکس العمل را داشته باشد، بدون اینکه سردرگم شود. بنابراین پروسه آموزش سگ جهت حمله به افراد غریبه به شرح زیر است:

 • استفاده از یک دستکش به عنوان محافظ دست و کل بازو ضروری بوده تا آسیب های احتمالی جلوگیری شود.
 • قبل از آغاز پروسه آموزش حمله باید دستورات ساده همچون بایست، بدو، توقف کن، بنشین و بیا بلد باشد. پس در این مرحله حیوان باید بنشیند.
 • بعد از نشستن حیوان با دستکش به آرامی روی صورت سگ ضربه زده تا میزان صبر و روش تحریک او آزمایش شود. البته این کاری باید تا زمانی ادامه داشته باشد که سگ عصبانی شده و به دستکش شخص حمله کند.
 • زمانی که سگ حمله کرد، با صدای بلند کلمه حمله گفته شود. زیرا سگ از این طریق معنای واقعی حمله را می فهمد.
 • به محض اینکه حیوان به کلمه حمله عکس العمل نشان داد و آن را فهمید باید به عنوان تشویقی، غذا یا خوراکی به او داد. البته تشویقی از نوع کلامی همین کارایی را نیز دارد. ولی برخی از سگ ها با غذا انگیزه می گیرند و به یادگیری خود سرعت می بخشند.
 • مراحل بالا را دوباره سگ تکرار کرده و به محض فهمیدن سگ باید حرکات بالا را در فاصله طولی بیشتر انجام داد.
 • در این مرحله از سگ فاصله گرفته و باید کلمه حمله بیان شود. اگر سگ به محض شنیدن کلمه حمله به دستکش حمله کرد بدین معناست که حیوان از صاحب خود حرف شنوی دارد.
 • در این مرحله به سگ استراحت داده و تشویق حیوان به دلیل درک فرمان انجام می شود.
 • اکنون زمان آن است که به حیوان آموزش داده شود که چطور به یک متجاوز حمله نماید. وگرنه به محض شنیدن کلمه حمله به دست شخص در حال آموزش حمله می کند.
 • فرد یک کاریکاتور انسانی یا عروسک را در فاصله دور قرار داده و به طرف متجاوز جعلی حرکت کند و کلمه حمله را فریاد بزند. البته سگ به احتمال زیاد به بازوی شخص حمله کند ولی با دیدن انگشت او به سمت عروسک یا کاریکاتور در آن مسیر قرار می گیرد.
 • سگ به پاداش هایی همچون خوراکی یا نوازش در این مرحله نیاز دارد.
 • در این مرحله ضروری است که متجاوز جعلی یا عروسک در نقاط متعددی قرار گیرد و دستور حمله مدام تکرار شود. این کار بایستی تا زمان متقاعد شدن سگ ادامه داشته باشد تا دیگر به بازوی مالک خود حمله نکند.

همان طور که آموزش حمله سگ به افراد غریبه ضروری است، متوقف کردن آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در برخی مواقع باید سگ را زمان حمله متوقف نمود. پس به محض حمله به متجاوز باید کلمه توقف بیان شود. اگر سگ آموزش دیده باشد فوراً از حمله منصرف می شود.

چطور به سگ دستور حمله بدهیم؟

چطور به سگ دستور حمله بدهیم؟

سگ ها به صاحبان خود خیلی وفادار بوده و نسبت به آن ها حساسیت و تعصب ویژه ای دارند. پس برای آموزش حمله سگ به افراد غریبه باید نژادی را برگزید که مناسب حمله بوده و از قابلیت تربیت بالایی برخوردار باشد. بنابراین خصوصیاتی همچون جثه قوی، هوش بالا و جسوری لازمه آموزش چنین سگی است. البته پروسه آموزش سگ بایستی از همان تولگی آغاز گردد تا کار صاحب حیوان آسان تر شود و سگ زودتر از حد معمول آموزش می گیرد. پس سگی که برای حمله تربیت می شود باید از صاحب خود خیلی حرف شنوی و اطاعت امر داشته باشد. ناگفته نماند اگر صاحب سگ با خشونت و زورگویی حیوان را وادار به حمله نماید نتیجه عکس داشته و خطرناک تر از قبل می شود. بنابراین آرام کردن یا پارس کردن را طوری به حیوان آموزش دهید که علاوه بر محافظت، میزان فرمانبرداری و اطاعت را نیز در سگ افزایش دهید.

کلام آخر

با روش های فوق می توان حمله کردن در شرایط خاص را به سگ آموزش داد. کافیست در این راه صبر و حوصله کافی به خرج دهید تا یک سگ جسور و مدافع، تربیت شود.

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید