چگونه سگ را به قلاده عادت دهیم

معمولا سگ ها از قلاده خوششان نمی آید و از بستن قلاده فراری هستند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در شرایطی خاص، استفاده از قلاده برای سگ ها ضروری است و می تواند باعث تامین امنیت آنها شود. در صورتی که بخواهید به زور سگ خود را مجبور به استفاده از قلاده کنید، شاهد اذیت شدن و بروز مشکلات مختلفی مانند تغییر خلق و خو و افسردگی در سگ خود خواهید بود. شاید از خود بپرسید که پس "چگونه سگ را به قلاده عادت دهیم؟" در ادامه مطلب از دهکده حیوانات راهکارها و نکاتی را در اختیار شما قرا می دهیم که با استفاده از آنها به راحتی می توانید سگ خود را به قلاده عادت دهید.

چگونه سگ را به قلاده عادت دهیم

روش عادت دادن سگ به قلاده

برای این که بدانید چگونه سگ را به قلاده عادت دهید باید ابتدا آشنایی مختصر با خلق و خوی سگ ها داشته باشید و بتوانید برای آموزش دادن، ارتباط بهتری با آنها برقرار کنید. در ادامه مواردی که باید در خصوص سگ ها و بستن قلاده روی گردن آنها بدانید را در اختیار شما قرار می دهیم.

  • اول از همه باید این موضوع را بدانید که سگ ها از دورانی که توله هستند با قلاده ارتباط برقرار نمی کنند، چرا که بستن قلاده به سگ باعث تجربه احساس زندانی بودن در آنها خواهد شد و همین سگ ها را افسرده و گاهی نیز خشمگین می کند. 
  • سگ ها در زمان بین دو ماهگی تا پنج ماهگی در بالاترین حد آموزش پذیری خود قرار دارند و این بازه زمانی بهترین وقت برای عادت دادن سگ به بستن قلاده می باشد.
  • بهتر است در ابتدای کار به سگ خود اجازه دهید که با استفاده قلاده درون خانه شما به فعالیت و بازی بپردازد، البته این موضوع را در نظر داشته باشید که بهترین حالت استفاده از قلاده برای سگ ها به صورت موقت است و به عنوان مثال فقط زمانی که قصد رفتن به تفریح و گردش را دارید باید از آن استفاده کنید. بهتر بگذارید بیشتر اوقات سگ شما احساس آزادی داشته باشد.
  • برای عادت دادن یک توله دو ماهه به قلاده، بعد از این که گشت و گذار در خانه با قلاده را به او یاد دادید، کم کم به بیرون از خانه بروید و کاری بکنید که او از این تفریح ها و بیرون رفتن ها خوشش بیاید. در نظر داشته باشید که هرچقدر تجربه بیرون رفتن با شما برای سگ دلپذیرتر باشد، سنگینی قلاده و بار منفی آن را احساس نخواهد کرد. به طور خلاصه شما باید کاری کنید سگتان عاشق این باشد که قلاده اش را ببندید و برای گردش او را به بیرون از خانه ببرید.

عادت دادن نژاد های سگ به قلاده شاید یکی از اموزش های چالش برانگیز برای شما باشد، اما بی شک وقتی این آموزش ها را با حوصله و به درستی انجام دهید،می توانید اوقات خوشی را با سگ خود در بیرون از خانه داشته باشید.

چگونه سگ را به قلاده عادت دهیم

نکات مهم در زمان استفاده از قلاده

نکات زیر به شما کمک می کند که بتوانید استفاده از قلاده برای سگ خود را راحت تر کنید و از طرفی فرمانپذیری او را بالاتر ببرید تا به این صورت بتوانید در زمان هایی که با سگ خود برای قدم زدن به بیرون از خانه می روید، اوقات خوشی را سپری کنید.

  • سعی کنید از طناب های بلند با طول حداکثر 2 متر برای بستن سگ خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که افسار بلند تر از این حد ممکن است باعث شود سگ شما به خود آسیب بزند و از طرف دیگر افسار کوچکتر از آن باعث می شود که سگ احساس زندانی بودن داشته باشد و از نظر روانی به هم بریزد.
  • برای اینکه در زمان پیاده روی سگ را در کنارتان نگه دارید بهتر است هرگاه که به شما نزدیک شد به او پاداش بدهید یا او را با مهربانی نوازش کنید. در نظر داشته باشید که این کار باعث می شود که او تمایل بیشتری به ماندن در کنار شما داشته باشد.

چگونه سگ را به قلاده عادت دهیم

  • در اوایل دورانی که می خواهید سگ خود را به قلاده و افسار عادت دهید بهترین روش این است که در حیاط خانه خود یک قلاده و یک طناب بلند به او وصل کنید. به مرور زمان این تمرین را می توانید با طنابهایی کوتاه تر نیز انجام دهید و به این صورت به سگ خود کمک کنید که به داشتن قلاده عادت کند. 
  • برای اینکه بتوانید سگ را در سمت چپ یا راست خود نگه دارید نیز تا مدتی می توانید از جایزه استفاده کنید تا او کم کم به این روال عادت کند.
  • هیچ وقت سعی نکنید که با اعمال فشار بیش از حد سگ را به طرف خود بکشانید. این کار باعث می شود که سگ تصور کند نزدیک شدن به شما برایش خطرناک است. به طور کلی رفتار شما باید به صورتی باشد که سگ با خیال راحت به سمت شما بیاید، در کنار شما بماند و در کنار شما بودن را لذت بخش بداند.
لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید