آیا سگ هاسکی وفادار است

یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در بین انسان ها، هاسکی است. هاسکی به دلیل ظاهر زیبا و چشمان خوشرنگ و جذابش در دنیا طرفداران بسیاری دارد. این نژاد از سگ ها به عنوان سگ های سورتمه معروف هستند و بیشتر در مناطق شمالی کره زمین زندگی می کنند. هاسکی ها پر جنب و جوش، معاشرتی و باهوش هستند. یکی از خصوصیات مشترک در تمام سگ ها از جمله هاسکی، وفاداری است. همین ویژگی باعث شده افراد بسیاری جذب سگ ها شوند و بخواهند آن ها را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کنند. در ادامه با دهکده حیوانات همراه باشید که این خصوصیت را در سگ هاسکی مورد بررسی قرار دهیم.

آیا سگ هاسکی وفادار است؟

بررسی خصوصیت وفاداری سگ هاسکی

اصالت سگ هاسکی به سیبری روسیه باز می گردد و به سه نژاد سیبرین، آلاسکای و مالاموت تقسیم می شود. اسکیموها از این نژاد سگ برای راندن سورتمه ها و حمل و نقل استفاده می کردند و نام هاسکی را آن ها روی سگ های سورتمه خود گذاشتند. در اوایل دهه نود میلادی سگ هاسکی وارد منطقه آلاسکا شد و سپس به کانادا و آمریکا راه یافت. دومین کاربرد مهم این سگ ها بعد از حمل و نقل، جست و جو برای یافتن افراد گم شده در مناطق سردسیری است. از جمله مشخصات ظاهری سگ هاسکی می توان به دو لایه بودن پوشش بیرونی، سر مثلثی شکل، گوش های ایستاده و رنگ زیبای چشم ها اشاره کرد. این سگ ها مناسب زندگی در مناطق سردسیر هستند و به زودی دچار گرمازدگی می شوند اما اگر شرایط محیطی مناسبی برایشان فراهم شود می توانند در مناطق دیگر نیز زندگی کنند. هاسکی به طور کلی سگی است که برای کار از آن استفاده می شود و به طور ذاتی بدنی ورزیده و چابک دارد. خصوصیات شخصیتی سگ هاسکی به قرار زیر است:

  • معاشرتی، دوست داشتنی، مهربان و باهوش
  • بسیار پر انرژی و فعال و اهل ماجراجویی
  • تمیز و بدون بو
  • پر سر و صدا
    کمی لجوج و خود رأی

بررسی خصوصیت وفاداری سگ هاسکی

مهم ترین خصوصیت سگ ها

مهم ترین خصوصیت سگ ها که آن ها را از سایر حیوانات متمایز کرده، وفاداری است. یک سگ وفادار از دستورات صاحب خود پیروی و در صورت نیاز از او مراقبت می کند. هر زمان که سگ ها توسط انسان ها اهلی شدند، نگهداری از صاحب خود و خانواده اش را وظیفه اصلی خود دانستند. ما همواره شاهد اعمال شجاعانه سگ ها برای محافظت از صاحبان خود در برابر سایر حیوانات و افراد غریبه بوده ایم. این خصلت در تمامی سگ ها مشترک است اما در برخی نژادها پررنگ تر دیده می شود. سگ ها به راحتی به زندگی در کنار انسان ها و سایر حیوانات عادت می کنند و این موضوع یک مکانیزم بقا در آن ها به شمار می رود. دلیل دیگر وفاداری سگ به انسان این است که سگ ها توسط آدم ها تغذیه و نگهداری می شوند و رهبریت آن ها را نسبت به خود می-پذیرند. هنگام ابراز احساسات و برقراری روابط اجتماعی مثل صحبت کردن، هورمونی در بدن ترشح می شود به نام اکسی توسین که سگ ها قادر به تشخیص آن هستند. همین امر باعث می شود سگ ها متوجه احساسات صاحب خود شوند و بخواهند در کنار آن ها بمانند. مواردی که گفته شد جزو مهم ترین دلایل وفاداری سگ ها است. خصوصیت وفاداری در سگ هاسکی نیز به طور غریزی وجود دارد. هاسکی بسیار معاشرتی است و رفتار دوستانه ای با صاحب خود و خانواده اش دارد.

مهم ترین خصوصیت سگ ها

برای اینکه سگ هاسکی مطیع و باوفایی داشته باشیم باید به خوبی آن را تغذیه و نگهداری کنیم و رفتارمان با آن مناسب و مهربانانه باشد. هاسکی سگ بسیار مهربان و باهوشی است و به سرعت متوجه رفتار بد و نامناسب صاحب خود می شود. تربیت و آموزش این سگ به زمان و حوصله نیاز دارد و باید از رفتار خشونت آمیز جلوگیری کرد. سگ هاسکی طبیعتی مستقل دارد و از اینکه طبق مقررات دیگران زندگی کند اذیت می شود. این سگ دوست دارد کارها را به روش خودش انجام دهد و خیلی فرمانبردار نیست. بعضی افراد هاسکی را به همین دلیل، حیوانی لجباز می دانند. سگ هاسکی از بودن در کنار افراد زیادی علاوه بر صاحبان خود لذت می برد و همین امر می تواند از میزان وفاداری آن به صاحبان خود بکاهد. بنا بر دلایلی که گفته شد، سگ هاسکی به خاطر ویژگی های شخصیتی مثل مستقل بودن، نسبت به سایر نژاد سگ ها وفاداری کم تری دارد.
کلام آخر
هاسکی سگی زیبا، دوست داشتنی، مهربان و پر تحرک است که بیشتر در مناطق سردسیر زندگی می کند. هاسکی در میان سگ ها بسیار پرطرفدار و محبوب است. سگ هاسکی نیز مانند سایر نژادهای این حیوان از خصلت معروف وفاداری برخوردار است. در این مطلب به بررسی خصوصیت وفاداری سگ هاسکی پرداختیم.

لطفا نظرات خود را با خانواده دهكده حيوانات در ميان بگذاريد

تصاویر مجموعه
ساعات بازدید مجموعه
امکان بازدید همه روزه از مجموعه حتی روزهای جمعه و تعطیل
09123609467 شماره تماس - رفیعی
ساعات بازدید: 10 تا 19لطفا یک روز قبل از بازدید هماهنگ کنید